4 Prawo Natury

4 Prawo Natury – Ontogenetycznie uwarunkowany system mikrobów

Równolegle z tkankami rozwijającymi się w czasie ewolucji, rozwinęły się również mikroby. Najstarsze z nich to grzyby (pracują na najstarszym listku zarodkowym – endodermie), nieco młodsze są bakterie (pracujące na środkowym listku zarodkowym – mezodermie), a najmłodsze są „wirusy”  – pracujące na najmłodszym listku zarodkowym – ektodermie.

Praca mikrobów absolutnie nie jest przypadkowa i chaotyczna, ale układa się w sensowny schemat.

endoderma_mikroby

mezoderma_mikroby

ektoderma_mikroby

 

Pamiętajmy!
Praca mikrobów zaczyna się zawsze w momencie rozwiązania konfliktu i rozpoczęcia fazy zdrowienia.

mikroby

6 odpowiedzi na „4 Prawo Natury

 1. gość mówi:

  Trudno mi zrozumieć pozytywną rolę gronkowców . Zakaż nimi jest śmiertelne . Czy mogę prosić o wyjaśnienie .

 2. Iwona mówi:

  „Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że jesteśmy nosicielami bakterii lub stykamy się z nimi niemalże każdego dnia. Wprawdzie nie każdy kontakt z bakterią wywoła zakażenie, ale w przypadku sprzyjających okoliczności, w każdej chwili może zacząć się proces namnażania kolonii bakterii i produkowania przez nie szkodliwych dla organizmu toksyn.”
  http://zwalczgronkowca.pl/czym-grozi-zakazenie-gronkowcem/
  http://zwalczgronkowca.pl/jak-ustrzec-sie-przed-zakazeniem-gronkowcem/

  O zakażeniu gronkowcem decydują sprzyjające okoliczności, a nie jego „zabójcza złośliwość”. Następstwem działania gronkowca są zwykle zatrucia pokarmowe, czyli zatrucie toksyną produkowaną przez te bakterie. A zatrucie pokarmowe nie jest spowodowane konfliktem biologicznym, tylko zjedzeniem jakiejś niewłaściwie przechowywanej żywności.

 3. Legreta mówi:

  Na rysunku przy mezodermie starej są wyszczególnione grzyby i mykobakterie, natomiast jeszcze wyżej, w opisie, do mezodermy przypisano grzyby i bakterie, które NIE SĄ mykobakteriami. Gdzie jest błąd?

 4. 5 Praw Natury mówi:

  Pani Legrato, dziękuję za wyłapanie błędu. Już to poprawiam. W mezod. starej działają mykobakterie oraz bakterie, a w nowej – już tylko bakterie.

 5. J. mówi:

  Nic z tego nie rozumiem. 🙁
  Mam problem z candida, ktora mnie wyniszcza. Mam 26lat, a czuje sie czasem jak babcia, obolala, ospala, zmeczona. Moja skora jest zniszczona, lekarze latami mydli mi oczy tradzikiem. Szukam wszedzie pomocy, czy mozecie mi pomoc zrozumiec lub rozwiazac moj problem?

 6. J. mówi:

  Witam, zwracam sie do Panstwa o pomoc z moim problemem. Moje objawy swiadcza o przeroscie Candidy w moim organizmie, a wrecz przedostanie sie do krwiobiegu. Po wielu latach leczenia mnie przez lekarzy na tradzik wzielam sprawy w swoje rece. „3kroki do zdrowia” stosuje od wielu miesiecy, wrecz lat. Co prawda nie potrafie ustalic konfliktu jako, ze moje cale dziecinstwo bylo bardzo ciezkie, jednak juz zwalczylam utozsamianie sie z tym okresem zycia, a moja perspektywe mozna okreslic jako „bylo, minelo, wiele sie z tego nauczylam”. Niestety objawy nie ustepuja, wrecz nasilily sie(faza zdrowienia?). Kolejnym krokiem jaki chcialam podjac to potraktowanie Candidy biorezonatorem (Zapperem). Jednak po zapoznaniu sie z Panstwa perspektywa, iz Candida jest potrzebna przy rozkladaniu „guza konfliktu” nie jestem pewna czy to dobry pomysl.
  Ciezko mi zyc w obecnosci silnych objawow Candidy. Pomimo, iz odstawilam cukry, drozdze, produkty z bialej maki moja skora jest w oplakanym stanie, nieladnie pachnaca substancja wycieka mi z uszu, towarzyszy mi brzydki zapach z ust, czesto bola mnie kosci lub miesnie, jestem ciagle zneczona i ospala. Mam zaledwie 26lat i bardzo chce zmienic ten stan rzeczy. Czy moge liczyc na pomoc z Panstwa strony?
  Z powazaniem
  Jewelir

Dodaj komentarz