Ręczność

recznosc_germanska nowa medycynaBiologiczna lateralizacja

Nasza biologiczna „ręczność” determinuje, po której stronie mózgu uderzy konflikt, oraz na której stronie ciała wystąpią objawy. Mówiąc innymi słowy – wiemy dlaczego objawy choroby pojawiły się albo po prawej, albo po lewej stronie ciała.  Biologiczna lateralizacja ustalana jest już w momencie podziału pierwszej komórki – zaraz po zapłodnieniu. To dlatego w przypadku bliźniaków jednojajowych jedno jest biologicznie praworęczne, a drugie – leworęczne.

To czy jesteśmy biologicznie prawo czy leworęczni może być ustalone przy pomocy testu z klaskaniem. Dłoń wiodąca (na górze) świadczy o tym czy osoba jest prawo czy leworęczna.

Zasady w “ręczności”:
1. osoba praworęczna reaguje na konflikt związany z matką / dzieckiem lewą stroną ciała
2. osoba praworęczna reaguje na konflikt związany z „partnerem” prawą stroną ciała. Partner to wszystko to, co nie jest związane z matką / dzieckiem – to może być mąż, przyjaciel, ojciec, rodzeństwo, ulubiony zwierzak, praca, przełożony, itd.
3. osoby leworęczne – reagują odwrotnie, czyli: – prawa strona – to strona matki / dziecka – lewa strona – to strona „partnera”

Unerwienie skrzyżowane i nieskrzyżowane: Powyższa zasada odnosi się do 3 części mózgu (móżdżek, łożysko nowego mózgu, kora mózgowa), w których występuje unerwienie skrzyżowane („X”) z mózgu do ciała – ośrodek sterowania w mózgu odpowiada objawom na organie po przeciwległej stronie, np. HH w prawej stronie w móżdżku – objawy na lewej piersi.
Powyższe nie dotyczy pnia mózgu, w którym występuje unerwienie nieskrzyżowane.

Przykład: –  móżdżek – unerwienie skrzyżowane „X”: praworęczna kobieta przeżywa konflikt „troski o dziecko”, a w jej lewej piersi rozwija się rak gruczołów mlecznych, ognisko Hamera pojawia się po prawej stronie w móżdżku.

Ustalenie biologicznej „ręczności” jest niezbędne do znalezienia DHS-u.

–> sprawdź jak wykonać test na ustalenie biologicznej ręczności (VIDEO) 

–> ZOBACZ HISTORIĘ MASZY I DASZY KRIWOSZLAPOW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.