SBS prostaty

Prostata należy do grupy organów, które powstały z najstarszego listka zarodkowego – endodermy, kontrolowanych przez pień mózgu. Zgodnie z 3 Prawem Natury organy sterowane przez pień mózgu w fazie aktywnej konfliktu cechują się przyrostem tkanki (tworzą się guzy), a w fazie zdrowienia – następuje redukcja guza.

Konflikt związany z prostatą ma podłoże tzw. „półseksualne” – co oznacza, że nie jest związany ze sferą seksu, tylko z płcią przeciwną. Może też być związany z prokreacją, np.
– córka podaje do sądu ojca w sprawie jego majątku;
– mąż nakrywa żonę z kochankiem;
– starszy mężczyzna zostaje porzucony przez młodszą partnerkę dla młodszego kochanka;
– obrzydliwe, ukryte fakty wychodzą na jaw podczas sprawy rozwodowej.

Temat konfliktu może być również następujący: „wstrętna baba robi mi jakieś świństwo”, np.
– uczucie do kobiety, jednak nie mające podłoża seksualnego – starszy mężczyzna ośmiesza się przed młodszą kobietą, gdyż jest to jedyna rzecz,  którą może zrobić, żeby zwrócić na siebie jej uwagę (biologicznie ten mężczyzna nie jest w stanie nic zrobić)
– na seminarium II stopnia wykładowczyni podała taki oto przykład: mąż żartuje sobie na temat seksu, jest typowym „gawędziarzem” jeśli chodzi o „te sprawy”, natomiast żona ośmiesza go publicznie przy stole mówiąc: „a co ty tam potrafisz!”

prostataFaza aktywna:
W fazie aktywnej rośnie guz. Proporcjonalnie do przyrostu guza zaczyna przyrastać ilość mykobakteri (o ile są w organizmie) – zgodnie z 4 Prawem Natury, które w fazie zdrowienia będą niezbędne do realizowania procesów naprawczych.
Im intensywniejszy konflikt, tym szybszy przyrost guza. Im dłużej trwa konflikt, tym większy guz.
Pacjent w tym czasie nie odczuwa żadnego bólu, ani dyskomfortu, poza objawami typowymi dla fazy aktywnej: problemy ze snem, utrata apetytu, utrata na wadze.
Wyjątek (dotyczy 5% przypadków) występuje w przypadku, gdy guz prostaty uciska na cewkę moczową, powodując opóźniony lub spowolniony strumień moczu. W tym momencie należy sprawdzić czy są to objawy fazy aktywnej, czy zdrowienia (w której również występuje obrzęk).

Guz prostaty nie jest bolesny ani w fazie aktywnej, ani w fazie zdrowienia.

Jak tylko konflikt zostanie rozwiązany pacjent zaczyna dobrze spać, wraca mu apetyt, przybiera na wadze. W momencie rozwiązania konfliktu uaktywniają się mykobakterie i zaczynają rozkładać guza. W przypadku, gdy brak jest w organizmie mykobakterii, guz zostaje otorbiony.

Faza zdrowienia:
W fazie zdrowienia mocz jest mętny oraz ma charakterystyczny zapach (spowodowany rozkładaniem guza przez mykobakterie), może pojawić się krwiomocz.
Najczęściej pacjent w tej fazie ma nocne poty (mogą mieć intensywny zapach), jest zmęczony, miewa gorączkę.
Dieta musi być w tym okresie bogata w proteiny.
Obrzęknięta prostata może uciskać na cewkę moczową, co skutkuje problemami z oddawaniem moczu.

Rzadki przypadek gruźlicy gruczołu krokowego (artykuł opublikowany w Urologii Polskiej 2006/59/4)

Biologiczny sens SBS-u prostaty leży w fazie aktywnej – chodzi o wytworzenie większej ilości płynu w prostacie, aby w rezultacie zwiększyła się ilość spermy.
Po rozwiązaniu konfliktu (np. mężczyzna, który porzucony został przez kobietę, znajduje sobie nową partnerkę) te dodatkowe komórki, które utworzyły guza prostaty lub tylko łagodny przerost gruczołu krokowego, stają się zbędne i zostają usunięte przez mykobakterie (np. prątki gruźlicy).

Medycyna konwencjonalna usuwa każdego guza (lub… cokolwiek uzna za guza), nieważne czy jest on w fazie aktywnej, czy w fazie zdrowienia. Wszystko musi być wycięte, zgodnie z założeniem, że rak rozwija się z patogennej komórki, która przenosi się z krwią tętniczą lub limfą do innych organów, w których następnie tworzy nowe raki, tzw. przerzuty.
Nawet jeśli komórki rakowe dostawałyby się z jednego organu do drugiego, to musiałyby to robić będąc transportowane przez krew tętniczą. Jednak do dzisiaj żaden naukowiec nie znalazł komórek raka w krwi tętniczej!

Jest jeszcze jedna niejasność – jak na przykład komórki rakowe powodujące przyrost raka prostaty mogą dostawać się do kości powodując tam zanik komórek ?

***
Przygotowano na podstawie: http://learninggnm.com/documents/sbs-prostate-cancer.html  

 

–> Relacja – prostata – tłumaczenie ze strony www.learninggnm.com

–> Relacja – prostata (dr Alvin de Leon) – tłumaczenie ze strony http://www.learninggnm.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.