SBS jajników

W przypadku raka/guza jajnika należy rozróżnić guza/raka jajnika (wzrost tzw. potworniaka) oraz martwicę jajników (ubytek tkanki).
Każda z tych „chorób” dotyczy innego listka zarodkowego. Wiedza z zakresu embriologii umożliwia wgląd w pochodzenie histologiczne tkanek, które po ich przyporządkowaniu do poszczególnych listków zarodkowych zachowują się w bardzo specyficzny i kontrolowany sposób, mianowicie:
każda tkanka kontrolowana jest przez konkretną część mózgu (pień mózgu, móżdżek, łożysko, kora mózgowa)
każda tkanka/organ posiada przyporządkowany jej ośrodek sterowania w konkretnej części mózgu
każda tkanka/organ reaguje na konkretny rodzaj konfliktu biologicznego
każda tkanka/organ wywodzi się z konkretnego listka zarodkowego (embriologia)
na każdej tkance/organie pracuje wybrana grupa mikrobów (–> patrz 4 Prawo Natury).

potworniakPotworniak jajnika – sterowany jest w pniu mózgu i histologicznie przynależy do endodermy. Jak wynika z 3 Prawa Natury komórki tkanki endodermalnej dzielą się w fazie aktywnej (przyrost), a w fazie zdrowienia następuje ich redukcja dzięki pożytecznej pracy mikrobów.

Konflikt: ciężki konflikt utraty (dziecka, ukochanej osoby, również może dotyczyć zwierząt domowych)

Ręczność: NIE

Faza aktywna: wzrost zwartego guza (potworniaka); proporcjonalnie do przyrostu guza zaczynają namnażać się też grzyby i mykobakterie, które będą niezbędne w fazie zdrowienia w celu rozłożenia guza.

Faza zdrowienia: jak tylko kobieta rozwiąże konflikt rozpoczyna się faza zdrowienia. W tym momencie guz przestaje rosnąć. Rozkład guza następuje przez serowacenie przy udziale grzybów i mykobakterii. To, co nie zostanie rozłożone przez mikroby – zostanie w organizmie. Nie ma konieczności wycinania pozostałości guza pod warunkiem, że nie wiąże się to z dyskomfortem (ucisk na sąsiadujące narządy, wielkość guza, itp…).

Biologiczny sens: Biologiczną funkcją przyrostu potworniaka jest reprodukcja. Organizm osobnika po przeżyciu biologicznego konfliktu utraty, rozpoczyna program prokreacji w celu „wyprodukowania” utraconej osoby.

jajnik_cystyMartwica jajnika – rak jajnika – cysty jajnika – torbiele jajnika – program sterowany jest w łożysku nowego mózgu i histologicznie powiązany jest z nową mezodermą. Zgodnie z 3 Prawem Natury w fazie aktywnej następuje martwica tkanki (zmniejsza się jej ilość), a w fazie zdrowienia mamy do czynienia z odbudową tkanki.

Konflikt: – ciężki konflikt utraty (bliskiej osoby lub zwierzęcia) z powodu śmierci lub rozstania – wstręty, obrzydliwy (tzw. półgenitalny; nie seksualny –  nie jest bezpośrednio związany z genitaliami/seksualnością) konflikt z mężczyzną lub „męską” (zmężniałą) kobietą

Ręczność: TAK

Faza aktywna: martwica (zanik) tkanki jest niewyczuwalny i niezauważalny, chyba, że przypadkowo wykonuje się rutynowe badanie jajnika, podczas którego widać pomniejszony jajnik. Zanik tkanki jajnika redukuje poziom estrogenu, co może doprowadzić do zaniku menstruacji.

Faza zdrowienia: po rozwiązaniu konfliktu ubytki tkanki mezodermalnej wypełniane są nową tkanką formując różnej wielkości cysty. Z powodu mnożenia się komórek jajników w płynnym środowisku cysty, owe cysty błędnie diagnozowane są jako „rak jajnika” lub „szybko rosnący rak jajnika”.

!!! WAŻNE: Na początku fazy zdrowienia cysta podłącza się pod sąsiadujące organy w celu zaopatrzenia się w krew – proces ten błędnie diagnozowany jest jako: „inwazyjny wzrost raka”. W ciągu 9 miesięcy cysta wykształca swój własny układ krwionośny (z tętnicami i żyłami) i staje się samowystarczalna, twardnieje. Na tym etapie cysta może już odłączyć się od sąsiadujących organów. Cysta może zostać usunięta podczas zabiegu operacyjnego – w przypadku, gdyby stała się uciążliwa, wyczuwalna. Jeśli cysta nie zostanie usunięta będzie produkować więcej estrogenu – kobieta dzięki tej dodatkowej ilości kobiecego hormonu będzie wyglądać młodziej, ma większy popęd seksualny. I tu też leży biologiczny sens tego programu: młodziej wyglądająca kobieta z dużym popędem seksualnym ma większe szanse na „przyciągnięcie” mężczyzny. W rezultacie zwiększa to jej szanse na znalezienie nowego partnera, z którym będzie mogła zajść w ciążę, aby urodzić nowego potomka.

Ten sam proces zachodzi u mężczyzn w przypadku martwicy jąder, kiedy to po zakończeniu procesu zdrowienia , cysta jądra zwiększa produkcję testosteronu, co sprawia, że mężczyzna wygląda na silnego, umięśnionego, a co za tym idzie – bardziej atrakcyjnego dla kobiet.

Cysta potrzebuje okresu 9 miesięcy (podobnie jak ciąża) aby rozwinąć się do samodzielnie działającego organu. Cysta może być usunięta po okresie 9 miesięcy, kiedy jest już dojrzała, otorbiona i działa jak niezależny organ. Jej samodzielnie funkcjonujący układ krwionośny nie jest zależny od sąsiednich organów. Cysty wielkości ok. 12 cm nie sprawiają większego problemu, gorzej z tymi, które ważą 6-8 kg i związane są z ogromnym dyskomfortem. Te należy usunąć niezwłocznie po okresie 9 miesięcy.

———–

przygotowano na podstawie: http://learninggnm.com/documents/sbs-ovariancancer.html

Materiał w j. niemieckim na stronie Helmuta Pilhara dostępny tutaj

6 odpowiedzi na „SBS jajników

 1. Legreta mówi:

  Właśnie u mnie zdiagnozowano dużą torbiel z przegrodami, kilkoma jamami. No i oczywiście – natychmiast do szpitala, gdzie zostanie mi wszystko wycięte. Jestem emerytką, nie zamierzam rodzić czy znaleźć partnera, ale nie chcę stracić ważnych nawet w moim wieku gruczołów czy organów. Nie mogę tylko w swoim życiu znaleźć wydarzeń odpowiedzialnych za pojawienie się torbieli – czy to kolejne wydarzenia,kolejna torbiel przyklejona do poprzednich? Czemu nie znikają? Może pielęgnuję jakieś wspomnienia, niekoniecznie sprzed 9 miesięcy?

 2. 5 Praw Natury mówi:

  Pani Legrato, torbiel to otoczka guza, który nie został rozłożony przez mikroby. Taka torbiel nie zniknie samoistnie. Można ją wyciąć jeśli uciska/przeszkadza. Oczywiście pakiet dodatkowy – wyciągie organu/ów to już poważniejsza sprawa, trzeba liczyć się z konsekwencjami, tj. zmiana poziomu hormonów, zmienione reakcje w mózgu i na narządach.

 3. tynka mówi:

  a co oznacza torbiel nerki ? konkretnie lewej nerki (jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie). gdzie mogę znaleźć inf na temat tej określonej przypadłości ??

 4. 5 Praw Natury mówi:

  Proszę napisać do nas maila, to podeślemy Pani opis SBS-u nerki.

 5. Legreta mówi:

  Ciąg dalszy mojej historii. Pod torbielą zaczął rosnąć guz, którego nie było ponad miesiąc po ujawnieniu torbieli. Po dwóch i pół miesiącach z wielkości mandarynki (o nieregularnym kształcie) zmalał do małej śliwki węgierki. Potem znów zaczął rosnąć, do dziś. Na kolejnym USG widać, jak zgniata torbiel, od spodu,, widać przegrody zsunięte ku sobie na dole torbieli, czyli na górze guza. Samego guza nie widać, torbiel ma ciemną zawartość ale ręką spokojnie się go wyczuwa, – nie mam tłuszczu na podbrzuszu. Ponieważ stosowałam różne sposoby, coś musiało zadziałać na guza, że zmalał. Jeśli to odnajdę, a myślę, że wychwyciłam z pamięci, to guza „wykończę” do końca. Muszę dodać, że czuję się bardzo dobrze, cały czas mam ciepłe ręce i stopy, dobrze śpię i jem z apetytem, gimnastykuję się. Może nie będzie trzeba operacji?

 6. Legreta mówi:

  Po wspomnianym uprzednio „kolejnym” usg (12 maja), od następnego dnia stosuję sodę oczyszczoną z miodem kolejno, dziennie: 2łyżeczki (po 1-dnej 2 x dziennie), 2łyżeczki, 3 łyżeczki, 4ł., 4ł., wczoraj 5 łyżeczek sody rozpuszczonej w szklance wody z ok, 1/3 łyżeczki miodu (można całą) – czyli 5 razy po 1 łyżeczce. Wczoraj po obiedzie REWELACJA! W badaniu ręką brzucha – żadnych twardości! Są niewielkie bóle, jak do tej pory były, pełny brzuch „ciasta” ale dzisiaj przy gimnastyce spokojnie i normalnie przerzuciłam nogi za głowę w leżeniu na plecach, już nie czułam twardego i rozpierającego się natręta. Poczytajcie artykuł dra Simoncini, dra medycyny, chirurga i onkologa a także dra filozofii.
  http://www.igya.pl/schorzenia-choroby/35-rak/368-czy-pospolity-grzyb-moze-byc-przyczyna-raka
  Będę postępować wg wskazań z tego artykułu.

Dodaj komentarz