SBS mięśni

Zaburzenia mięśniowo – szkieletowe w świetle medycyny konwencjonalnej można podzielić następująco:

1.       problemy „konstrukcyjne” – obejmujące zmiany w kościach, mięśniach, ścięgnach – zapalenie stawów, reumatyzm, dna moczanowa, artretyzm – wypadnięcie dysku – bóle mięśni, lumbago i zapalenie torebki stawowej – osteoporoza – sztywniejące zapalenie stawów – skolioza – kostnienie – rwa kulszowa – rak kości, mięśni i tkanki tłuszczowej – zespół cieśni nadgarstka

Wymienione wyżej choroby, wg medycyny konwencjonalnej spowodowane są uszkodzeniem lub nadwyrężeniem szkieletu / mięśni  lub rakiem…

Znając 5 Praw Natury wiemy, że są jeszcze inne czynniki, które powodują ww. objawy. Mianowicie związane są one z bardzo konkretnymi doświadczeniami życiowymi, które spowodowały przeżycie biologicznego konfliktu oraz uruchomienie konkretnego SBS-u.

2.       problemy motoryczne – związane z mięśniami, które przestały zachowywać się we właściwy sposób: – stwardnienie rozsiane – ruchy atetotyczne mięśni – słabe napięcie mięśniowe – skurcze i drżenie mięśni – paraliż – porażenie Bella – choroba Parkinsona – porażenie mózgowe – epilepsja / drgawki – stwardnienie zanikowe bocznezanik mięśni 

Medycyna konwencjonalna podaje wiele różnych przyczyn, które powodują ww. choroby. Gdy nie potrafi zidentyfikować przyczyny (a z reguły na stronach większości schorzeń znajduje się informacja: “nie do końca wiadomo jakie są ich przyczyny”) – twierdzi, że pewne procesy dzieją się samoistnie, lub po prostu są dziedziczone. W świetle odkrycia dr Hamera, wiemy, że ww. choroby są wynikiem przeżycia bardzo konkretnych konfliktów biologicznych.

Co odkrył na temat mięśni Doktor Hamer?

Mięśnie  koordynowane są przez 2 części mózgu.

1 grupa kontrolowana jest w łożysku nowego mózgu. Dotyczy ona kości, mięśni, tkanki tłuszczowej, łącznej. Biologiczny konflikt, na który reagują te tkanki dotyczy „utraty własnej wartości” (w przypadku mięśni jest to lekka utrata własnej wartości – o szczegółach przeczytaj w artykule dot. SBS-u kości). W fazie aktywnej dochodzi do ubytku tkanki mięśniowej, może pojawić się zanik mięśnia, charakterystyczne wgłębienie w skórze; w fazie zdrowienia – dochodzi do wypełnienia ubytków nową tkanką (występują również bóle i obrzęki).
W rezultacie, po zakończeniu całego programu tkanka jest wzmocniona i jest jej więcej. Nie jest to niczym bezsensownym – to, że tkanki jest więcej i jest ona mocniejsza ma swoje uzasadnienie – jest ona lepiej przygotowana do tego, aby spełnić swoje zadanie w przyszłości (gdy ponownie zostaniemy skonfrontowani z tym samym konfliktem).

2 grupa kontrolowana jest w korze mózgowej przez obszar motoryczny, który odpowiada za mimowolne reakcje naszych mięśni w zależności od życiowych zadań – np. żeby sięgnąć po coś musimy poruszyć ręką, żeby gdzieś dojść – musimy poruszyć nogami, itd…

Biologiczny konflikt związany z motoryką mięśni dotyczy „nie móc odepchnąć (np. ataku) / nie móc uciec”, „utknąć gdzieś (w jakiejś sytuacji). Biologicznym sensem tego programu jest refleks udawania martwego, który w tym wypadku jest zachowaniem obronnym. Za każdym razem kiedy mózg dostaje sygnał, że musi poradzić sobie z sytuacją typu „nie móc uciec / odepchnąć /  utknąć gdzieś”, wybrany obszar motoryczny kory mózgowej blokuje unerwienie konkretnego mięśnia, tak aby wybrana część naszego ciała mogła spełniać funkcję „refleksu udawania martwego”.

Ta blokada unerwienia mięśnia powoduje, że z funkcjonowania organizmu wyłączona jest dana część ciała (np. paraliż nogi), jednak jako następstwo tej blokady następuje także atrofia mięśnia (z powodu zaniku jego czynności dochodzi do zaniku mięśnia) – tak dzieje się w przypadku stwardnienia rozsianego. W tym przypadku może też dojść do zaniku kości – jeśli osoba dodatkowo przeżywa konflikt utraty własnej wartości z powodu ograniczenia poruszania wybranym narządem.

W programach motorycznych podczas kryzysu epileptycznego dochodzi do drgawek, skurczy, objawów takich jak przy ataku epilepsji, ruchów toniczno – klonicznych i tzw. „absence” (nieobecność, utrata przytomności). Po kryzysie wraca unerwienie w mięśniach.

Tematy konfliktów przyporządkowane do szkieletu:

miesnie_motoryka

 

 

 

 

5 odpowiedzi na „SBS mięśni

 1. 5 Praw Natury mówi:

  pytanie od forumowicza:

  cyt. „U dzieci czasem występują takie malformacje jak płaskostopie, koślawe nogi, szpotawość…”

  odpowiedź:
  Cyt: „Przyczyny: zaburzenie równowagi mięśniowej powstałe z przyczyn do dzisiaj nieznanych; w życiu pozapłodowym stopa końsko-szpotawa rozwija się najczęściej w wyniku: urazów, zapaleń, niedowładów wiotkich lub spastycznych” – Ze strony: http://www.ukladu-kostnego.choroby.biz/Wrodzona+stopa+ko%C5%84sko+-+szpotawa

  W świetle GNM stopy końsko – szpotawe jak i inne wady stóp (płaskie, szpotawe, końskie, itd.) związane są z programem motorycznym wybranych mięśni i ścięgien. Temat konfliktu to: „nie móc uciec, nie móc odepchnąć, utknąć gdzieś”

 2. Wioletta mówi:

  Witam. Jak leczyć szpotawość stóp wg tej metody? Bardzo proszę o odpowiedz ponieważ mam syna 30 lat z tym problemem. Kto mógłby nam pomoc? Dziękuję za odpowiedz

 3. Paweł mówi:

  Czy twój syn urodził się ze stopą końsko-szpotawą? Czy to jest lewa stopa? Czy syn jest praworęczny?

 4. Iwa mówi:

  Czy mrowienie w palcach u nogi i w udzie to sbs miesni? Od pewnego czasu mam zanik czucia polaczomy z mrowieniem dwu palcy u stopy, jak dotykam to mrowieje, jak przy przysiedzeniu. Teraz doszlo mrowienie uda z tylu i posladkow.

 5. 5 Praw Natury mówi:

  Pani Iwo, zanik czucia może pojawić się w SBS-ie naskórka – fazie aktywnej. Dotknięta konfliktem częśc naskórka traci czucie. Jednak w tej fazie pojawia się również łuszczenie się skóry, pękanie, ale może też nie być zauważalnych objawów (w zależności od tego jak intensywny jest konflikt)
  Jednak… nie wydaje mi się, aby tego dotyczyły Pani objawy.
  Mięśnie – sama tkanka mięśniowa reaguje na konflikt utraty własnej wartości (łożysko nowego mózgu) http://5prawnatury.pl/wybrane-programy-natury/sbs-kosci/ . Mięśnie sterowane są również z kory – z ośrodka motorycznego i sensorycznego. Dotknięta motoryka powoduje paraliż, niedowład – o czym jest mowa w powyższym artykule. Jednak gdy dotknięta jest sensoryka to występuje właśnie zanik czucia. I tu posłużę się cytatem od dr Hamera:
  „niedowład sensoryczny (czuciowy) przypisany do centrum sensorycznego kory. W tym przypadku blokowana jest droga przewodzenia bodźców (do mieśnia). Treścią konfliktu jest strach przed „nie móc czegoś zauważyć” albo nie móc czegoś wyczuć”. Konflikt ten wywołuje paraliż sensoryczny.”
  Inne definicje konfliktu to:
  „utrata cielesnego kontaktu, strach przed opuszczeniem przez kogoś, konflikt związany z izolacją, brak kontaktu z członkami rodziny, gromady”.
  Być może u Pani nastąpiła asocjacja palców u nogi, uda i pośladków z jakimś wydarzeniem/osobą?

Dodaj komentarz