1 Prawo Natury

 1 Prawo Natury – tzw. „Żelazna reguła raka”

Dr Hamer odkrył i udowodnił, że każde tzw. zachorowanie (za wykluczeniem zatruć, urazów i niedożywienia) poprzedzone jest przeżyciem biologicznego konfliktu.

Konflikt biologiczny (w skrócie nazywany DHS – Dirk Hammer Syndrom) nie jest stresem dnia codziennego, ani problemem natury psychologicznej, jego kryteria są z góry określone i zawężone do trzech aspektów.
3 Kryteria biologicznego konfliktu

1. wydarzenie nagłe, niespodziewane, trafia w osobę niczym „grom z jasnego nieba”. Ta nagłość zdarzenia wytrąca osobę z codziennej strefy komfortu – co jest możliwe do zauważenia od razu.

2. wydarzenie dramatyczne – dramatyzm jest subiektywny i odczuwany przez osobę, której dotyczy wydarzenie. 

3. wydarzenie odczute w izolacji (co nie jest równoznaczne z tym, że musimy być sami w momencie wystąpienia biologicznego konfliktu) – nie można z nikim podzielić się problemem, „dusi” się go w sobie; odczucie niezrozumienia
i izolacji od „szczęśliwego i zadowolonego” świata zewnętrznego.


Po uderzeniu biologicznego konfliktu zmienia się praca autonomicznego układu nerwowego – dominuje układ nerwowy tzw. sympatyczny wprowadzając osobę w stan mniejszego lub większego stresu, który manifestuje się na 3 płaszczyznach:

PSYCHIKA – emocjonalne pobudzenie, natłok myśli związanych z konfliktem, odczucie przytłoczenia, problemy z koncentracją podczas codziennych czynności i ciągłe wracanie do problemu, kompulsywność konfliktowych myśli. 

MÓZG – następuje aktywacja tzw. Ogniska Hamera – ośrodka sterowania w mózgu, który odebrał „informację” o przeżytym biologicznym konflikcie i w oparciu o „odczucie” (jego temat), aktywuje narząd (połączony tematycznie z odczuciem) do sensownej zmiany. 

NARZĄD – na narządzie wykształca się adekwatna i sensowna zmiana (objaw), tak aby wesprzeć osobę na czas trwania biologicznego konfliktu. 

Rozróżnienie miedzy psychiką, mózgiem i ciałem jest czysto akademickie.
W rzeczywistości są one jednością. Istnienie jednego bez drugiego jest niewyobrażalne.
– dr Ryke Geerd Hamer 

Przykład:

 

 przejdź do 2 Prawa Natury 

Niniejszy materiał objęty jest prawami autorskimi.
Nie wyrażam zgody na jego kopiowanie oraz wykorzystywanie w materiałach szkoleniowych i prezentacjach. 

 

Jedna odpowiedź na „1 Prawo Natury

  1. Pingback:Trzustka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.