2 moduł: Konflikty rewirowe

Konflikty rewirowe zdeterminowane przez stado
i kształtujące naszą tożsamość biologiczną

2 moduł Kursu przygotowany został dla tych, którzy po poznaniu podstaw 5 Praw Natury, chcą zanurzyć się głębiej w tę wiedzę.
Dwa główne spotkania wykładowe podczas kursu poświęcone będą konfliktom rewirowym – interpretacji, odnajdywaniu i zrozumieniu swojej biologicznej tożsamości, która determinuje nasze odczucia i zachowania w grupie. Warsztat praktyczny, na którym odkrywana będzie osobista tożsamość biologiczna i „programy rodzinne”, które ją zdeterminowały – w moim odczuciu zrzucają iluzję pretensji i oczekiwań co do funkcjonowania stada – grupy (rodziny), a stawiają nas w nowym „biologicznym świetle” – jako zdeterminowanych do wchodzenia w konkretne związki i konotacje rodzinne – często bez naszego świadomego w tym udziału, jednak zawsze nastawione na sensowną hierarchizację i przetrwanie grupy jako całości.

Niestety … nie da się w kilku zdaniach opisać tego, czego doświadczysz na kursie. Naukowe prawidła – Prawa Natury – przekazuję na kursie w ich oryginalnej formie zaczerpniętej od dr Ryke Geerda Hamera, natomiast Twoje osobiste wglądy i indywidualny proces poznawczy są nieprzewidywalne – jednak … zawsze prowadzące do SAMOPOZNANIA.

Program kursu – 2 moduł:

1. Kora mózgowa – ewolucyjny rozwój kory mózgowej oraz jej podział. Porządek ośrodków sterowania w korze mózgowej.
2. Dwa rodzaje wrażliwości tkanek sterowanych w korze mózgowej – niezwykle ważna informacja o tym, jak interpretować różne rodzaje i natężenie bólów w przebiegu SBS-u – w tym w fazie aktywnej, w fazie zdrowienia oraz najważniejsze – sekwencyjne i zintensyfikowane objawy w epi-kryzysach
3. Obszar motoryczny kory mózgowej – funkcje motoryczne tkanek, przebieg SBS-ów oraz diagnozy medyczne: paraliż, stwardnienie rozsiane, stwardnienie zanikowe boczne, epilepsja, choroba parkinsona, dystonia, porażenie Bella, dwa rodzaje udaru mózgu
4. Obszar sensoryczny kory mózgowej – funkcje sensoryczne tkanek i ogólny przebieg SBS-ów
5. Rola mózgu w przebiegu SBS-u:
– czym jest glejak i jaka jest rola tkanki glejowej podczas fazy zdrowienia
– czym jest atrofia mózgu, cysta, torbiel mózgu
– czym skutkują w mózgu nierozwiązane konflikty (chroniczne)
6. Konflikty rewirowe w korze mózgowej:
– czym jest rewir?
– jaka jest naturalna hierarchia w rewirze (na przykładzie stada wilków)?
– reakcje rewirowe – biologiczny determinizm
– jaka jest biologiczna rola kobiety w rewirze, a jaka mężczyzny – konflikty determinujące odwrócenie ról w rewirze – konsekwencje odwróconych ról i co one oznaczają dla potomstwa
– czy możemy oceniać odwrócenie ról – czy może być ono dobre lub złe, czy może jest to forma dostosowania się, która w perspektywie czasu prowadzi parę do równowagi?
– jak łagodnie pod kątem naszej dzisiejszej cywilizacji interpretować odwrócenie ról?
– jak konflikty rewirowe kształtują nasz charakter?
– co to są reakcje i zachowania depresyjne i maniczne – jak się one manifestują w życiu codziennym – kiedy uderzają konflikty rewirowe?
– rola hormonów i biologicznej ręczności w przebiegu konfliktów rewirowych, konsekwencje zażywania środków antykoncepcyjnych oraz wycinania narządów rodnych u kobiet
– zaburzenia miesiączkowania
– porządek uderzania biologicznych konfliktów w rewirze (tzw. reguła wagi)
– wpływ menopauzy i andropauzy na zmianę zasad uderzania konfliktów rewirowych, ale też… zmiany charakteru
– dlaczego konflikty rewirowe są punktem startowym do tworzenia się zaburzeń psychicznych w rewirze?
– konflikty rewirowe w życiu codziennym – jak kształtują one nasze codzienne relacje w grupie osób?

7. Narządy przyporządkowane poszczególnym konfliktom rewirowym i przebieg SBS-ów:
– krtań i oskrzela
– odbyt (hemoroidy)
– żołądek, przewody wątroby i trzustki, woreczek żółciowy (kolka żołądkowa, wymioty, nudności, wydalanie kamieni żółciowych, zapalenie trzustki, wątroby, żółtaczka, śpiączka wątrobowa)
– miedniczki nerkowe, moczowody, cewka moczowa, pęcherz (zapalenie, bóle, wydalanie kamieni)
– szyjka macicy (rak szyjki macicy)
– żyły wieńcowe (zatorowość płucna, częstoskurcz serca – tachyarytmia)
– tętnice wieńcowe (zawał serca, wolny rytm serca – bradyarytmia)

8. ABSENCE – szczytowy moment podczas epi-kryzysu – w przypadku jakich SBS-ów mamy do czynienia z tzw. absence-em, czym spowodowane są ciężkie przebiegi absence oraz jak możemy sobie poradzić, kiedy mamy do czynienia z głębokim procesem?

9. Warsztat – analiza mojej osobistej sytuacji w rewirze (w domu lub w dowolnej innej grupie) – programy rodzinne w dzieciństwie jako główne determinanty reakcji rewirowych, kształtowanie się pozycji w rewirze, wybór partnera/partnerki, moja codzienność w rewirze (reakcje i zachowania)

Kurs prowadzi: Monika Stawicka – właścicielka strony www.5prawnatury.pl
Autorka kursów, szkoleń i wykładów tematycznych oraz autorskich warsztatów rozwoju osobistego zorientowanych wokół tematyki 5 Praw Natury.

Zapoznaj się z pełną ŚCIEŻKĄ EDUKACYJNĄ 5 PRAW NATURY

Komentarze są wyłączone.