3 Prawo Natury

3 Prawo Natury – Ontogenetyczny system wszystkich tzw. „chorób”

Nasze ciało reprezentuje całe spektrum zmian i na pierwszy rzut oka wszystkie one mogą wydawać się chaotyczne.
W tym pozornym chaosie ukryty jest PORZĄDEK.
Doktor Hamer porządek zmian tworzących się na tkankach odnalazł w embriologii, czyli nauce o listkach zarodkowych oraz w tzw. teorii ewolucji.

„Nauka zwana embriologią oraz ewolucja są fundamentem nowej medycyny.
Są to dwa źródła, które ujawniają nam przyczynę raka oraz tzw. chorób.”

– dr Ryke Geerd Hamer

Analizując pochodzenie histologiczne tkanek dr Hamer odkrył, że poszczególne komórki, tkanki i całe narządy wykształcają się z trzech listków zarodkowych – endodermy, mezodermy oraz ektodermy.

To z jakiego listka zarodkowego wykształca się dana tkanka, determinuje jej funkcjonalne wykorzystanie, ale przede wszystkim, i na tym polega spektakularne odkrycie dr Hamera, mechanizm reakcji tej tkanki podczas Sensownego Biologicznego Programu Natury, tzw. SBS-u.

Uporządkowany system „zachowania” się tkanek podczas SBS-u wyjaśnia dlaczego niektóre guzy rosną podczas aktywności konfliktowej (np. guz jelita), albo dochodzi do ubytków tkanki (np. tkanka kostna – osteoporoza), lub zaniku funkcjonalności wybranej tkanki (odłączenie motoryki mięśnia – paraliż).
Te trzy schematy „zachowania” się tkanek podczas SBS-u umożliwiają nam samodzielne prześledzenie przebiegu „choroby”na konkretnym listku zarodkowym i rozkodowanie doświadczanych objawów.

Z endodermy wykształciły się organy odpowiedzialne za podstawowe funkcje życiowe – pobieranie i analizowanie pokarmu, trawienie, wydalanie, oddychanie, rozmnażanie (trakt trawienny oraz części narządów rozrodczych i oddechowych). Wszystkie endodermalne tkanki reagują na biologiczny konflikt o temacie „KĘS” i sterowane są zawsze w pniu mózgu.

Z mezodermy (starej) wykształciły się tkanki zapewniające ochronę przed atakiem (błony zapewniające ochronę – skóra właściwa, opłucna, otrzewna, osierdzie, opony mózgowe), reagują na biologiczny konflikt o treści „ATAK” i sterowane są w tzw. móżdżku.

Z mezodermy (nowej) wykształciły się tkanki zapewniające ciału stabilność i zwinność oraz umożliwiają poruszanie się (kości, mięśnie, ścięgna, więzadła, węzły chłonne, część serca, zębów i narządów rozrodczych). Tkanki wywodzące się histologiczne z mezodermy (nowej) reagują na biologiczny konflikt o temacie „utrata własnej wartości” i wszystkie sterowane są w tzw. łożysku nowego mózgu.

Z ektodermy wykształciły się części narządów odpowiedzialne za zmysłowy odbiór otoczenia, porozumiewanie się, komunikację i tworzenie relacji w grupie – stadzie. Tkankę ektodermalną histolog znajdzie zatem na naskórku, w kanale ucha, jamie nosowej, drogach oddechowych, w oku i systemie rurek – przewodów (oskrzela, przewody tarczycy, ślinianek, mleczne). Konflikty biologiczne tkanek ektodermalnych dotyczą zmysłów, komunikacji, terytorium i życia seksualnego i sterowane są w tzw. korze mózgowej.

„Podręczniki medyczne przyszłości nie będą już przypisywać chorób do konkretnych specjalizacji,
lecz zamiast tego będą je kategoryzować według pochodzenia histologicznego
– czyli listka zarodkowego.
NOWA MEDYCYNA oferuje niezawodny system naukowy,
który umożliwia klasyfikację chorób zgodnie z aspektami embriologicznymi”

Dr R.G.Hamer

 

 przejdź do 4 Prawa Natury 

Niniejszy materiał objęty jest prawami autorskimi.
Nie wyrażam zgody na jego kopiowanie oraz wykorzystywanie w materiałach szkoleniowych i prezentacjach. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.