5 Prawo Natury

5 Prawo Natury – o biologicznym sensie każdego tzw. zachorowania

5 Prawo Natury umożliwia nam zrozumienie
zależności panujących w całym otaczającym nas świecie.

5 Prawo Natury to kwintesencja Nowej Medycyny.
dr Ryke Geerd Hamer 

Zrozumienie i zainhalowanie 5 Prawa Natury zmienia postrzeganie całej otaczającej nas Natury, w tym procesu chorobowego – jako części procesów zachodzących w Naturze.
To, co do tej pory uważaliśmy za „chorobę” jawi się w nowym świetle – może być sensownie zrozumiane i zinterpretowane.

Choroba i towarzyszące jej objawy są częścią procesów Natury, służą przetrwaniu osobnika przy zastosowaniu najlepszych rozwiązań (strategii) Natury. Zrozumienie sensowności zmian w ciele jest kluczem do uwolnienia się od strachu przed objawami, chorobami i diagnozami medycznymi, w tym przed rakiem.

Jaki jest zatem sens zmian w ciele, które dotąd uważaliśmy za niebezpieczne i chaotyczne? Jaki jest sens namnażania się komórek (w tym tzw. komórek rakowych) albo… gdzie leży sens kiedy ktoś traci słuch, węch lub zostaje sparaliżowany? W jaki sposób taka zmiana może mnie wspierać?

Dr Hamer odkrył, że zmiany na narządach podczas fazy aktywnej i zdrowienia przebiegają w uporządkowany i przewidywalny sposób. Ten porządek ma służyć realizacji biologicznego celu – może to być na przykład zwiększenie funkcjonalności jakiegoś narządu na czas aktywności konfliktu – wzmożenie aktywności gruczołu tarczycy  poprzez sensowne namnożenie komórek gruczołowych. Takie dodatkowe komórki gruczołowe produkują i wydzielają więcej hormonów tarczycy, aby osoba mogła być szybsza – w związku z przeżytym konfliktem „nie móc szybko czegoś wykonać/przyjąć”. Taka pomoc na czas aktywności konfliktowej jest sensowna – osoba jest pobudzona, nadaktywna i dzięki temu może szybko wykonywać zadania.

Histologiczne pochodzenie tkanek i narządów (listek zarodkowy) umożliwia uporządkowanie biologicznego sensu każdej zmiany w sposób następujący:

Endodermalna część układu pokarmowego, część narządów rozrodczych i pęcherzyki płucne realizują swój biologiczny sens zawsze podczas fazy aktywnej – namnożone dodatkowo komórki (które medycyna klasyczna diagnozuje jako guzy łagodne/polipy lub guzy złośliwe – uzależnione jest to od tempa podziału komórek) i nie będące w fazie rozpadu (fazie zdrowienia) mają na celu wydzielać konkretne substancje (np. ślinę, hormony, soki żołądkowe), aby zmiękczyć, naślinić, strawić lub wydalić KĘSA.
Dla zwierzęcia kęsem jest zazwyczaj pożywienie. Kiedy zwierzęciu taki za duży lub za twardy kęs utknie w żołądku, to wtedy w dużej krzywiźnie żołądka wydzielanych zostaje więcej kwasów żołądkowych, aby pomóc zwierzęciu strawić tego „niestrawialnego kęsa”.
U ludzi obowiązuje ten sam kod reakcji tej części żołądka, jednak zazwyczaj „kęsem nie do strawienia” jest konflikt z kimś lub sprawa, która nie potoczyła się po naszej myśli – „leży nam na żołądku”.
Endodermalne konflikty kęsa należy przetransponować na dzisiejszą cywilizację – zatem kęsem może być wszystko to, czego człowiek potrzebuje do życia i przeżycia, ale również to, czego pożąda i pragnie.
Zobacz na tematy konfliktów związane z „kęsem”.

Tkanki wywodzące się z mezodermy starej, takie jak skóra właściwa i błony otaczające narządy wewnętrzne (otrzewna, osierdzie, opłucna, opony mózgowe) realizują biologiczny sens również podczas aktywności konfliktowej – poprzez namnożenie komórek pogrubiają warstwę ochronną w związku z przeżytym przez osobę konfliktem o temacie ATAK.
Bez zrozumienia Praw Natury ciężko jest nam zrozumieć jak rozrastający się czerniak może nas wspomóc i zapewnić nam ochronę. Natomiast patrząc na taką zmianę w kategoriach Sensownych Rozwiązań Natury – czerniak jako dodatkowa skóra będzie zapewniał lepszą ochronę przed atakiem – będzie stanowił dodatkowe mury obronne.
Zobacz na tematy konfliktów związane z „atakiem”. 

Tkanki wywodzące się z mezodermy nowej, takie jak kości, mięśnie, chrząstki, ścięgna, więzadła oraz naczynia krwionośne realizują swój biologiczny sens po zakończeniu fazy zdrowienia. To samo dotyczy mezodermalnej części jajników, jąder, zębów oraz mięśnia sercowego.
Jeżeli osoba przeżywa biologiczny konflikt o temacie „utrata własnej wartości” lub „utrata” (jajniki, jądra) – odczuwa, że zawiodła albo nie sprostała jakiemuś zadaniu, to Programy Natury na odpowiedniej tkance wytworzą po zakończonej fazie zdrowienia nadbudowy, pogrubienia, wzmocnienia oraz usprawnienia tak, aby osoba mogła lepiej radzić sobie w sytuacjach, kiedy niezbędne jest „danie rady”.
Natura nie dzieli na ładne czy brzydkie, na grube czy chude.
W Naturze liczy się siła i sprawność osobnika. Zatem wzmocnione kości, silniejsze mięśnie lub więcej tkanki tłuszczowej będą działać na korzyść osobnika czyniąc go silniejszym i sprawniejszym.
Zobacz na tematy konfliktów związane z tematem „utrata własnej wartości” i „utrata”.

Tkanki wywodzące się z ektodermy, takie jak ektodermalny system rurek w naszym organizmie (przewody oraz tętnice i żyły wieńcowe serca) realizują swój biologiczny sens podczas fazy aktywnej. Poszerzenie przewodu (ubytek wewnętrznej wyściółki) zapewnia szybszy wypływ / przepływ substancji, aby efektywniej pozbyć się czegoś lub zwiększyć energetykę w ciele na czas aktywności konfliktu.
Ektodermalny naskórek reagujący na konflikt „rozłąki” wykazuje w fazie aktywnej zanik czucia i osoba doświadcza w tym czasie zaników pamięci – takie objawy niosą biologiczne wsparcie podczas aktywności konfliktowej – można zapomnieć i nie czuć osoby, z którą rozłączyliśmy się lub chcemy się rozłączyć.
Zobacz na tematy konfliktów związane z „rozłąką, zmysłami i komunikacją”

 

Poznaj podstawowe pojęcia w przebiegu każdej choroby

Niniejszy materiał objęty jest prawami autorskimi.
Nie wyrażam zgody na jego kopiowanie oraz wykorzystywanie w materiałach szkoleniowych i prezentacjach. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.