Dr Alvin de Leon – Mięśnie, szyja

Data: sierpień 2010
Pacjent: 30 letnia praworęczna kobieta
Subiektywne spostrzeżenia pacjentki: mocny ból po prawej stronie szyi. Pacjentka pracuje jako stewardesa, poinformowała również, że dopiero co wróciła z Londynu. Dotarła do domu wycieńczona i natychmiast położyła się do łóżka na ok. 5 godzin. Po obudzeniu się odczuła bardzo silny ból szyi i nie była w stanie poruszyć głową z powodu skurczu mięśni.
Obserwacja: pacjentka ma bardzo ograniczone możliwości ruchu szyją, nie może ruszać głową na boki z uwagi na ból, zwłaszcza po prawej stronie.
Jak wykazało badanie palpacyjne – mięśnie szyi były bardzo wrażliwe. Jej szyja była bardzo napięta i musiała uważać, żeby nie wykonywać nagłych ruchów, z uwagi na ból.
Organy, na których występują objawy: mięśnie, prawa strona szyi.
Listek zarodkowy: nowa mezoderma, sterowanie z łożyska nowego mózgu
Wyjaśnienie z punktu widzenia GNM:
konflikt – lekka utrata własnej wartości na tle intelektualnym powiązana z odczuciem „niesprawiedliwości, bycia niesłusznie o coś posądzonym” (zobacz szkielet i przyporządkowane do niego konflikty), w relacji z „partnerem” związana z ubytkiem tkanki w mięśniach poprzecznie prążkowanych po prawej stronie szyi.
Pacjentka w chwili obecnej jest w fazie zdrowienia A = bóle i skurcze (zobacz dwie fazy każdego tzw. zachorowania) .
Znaczenie tego Sensownego Biologicznego Programu (SBS) jest następujące: wzmocnienie mięśni tak, aby w przyszłości lepiej radzić sobie z konfliktem związanym z utratą własnej wartości na tle intelektualnym.
Opis sytuacji: po wytłumaczeniu pacjentce czego dotyczy jej konflikt, przypomniała sobie, że w czasie lotu z Londynu w samolocie wywiązała się kłótnia między dwoma pasażerami.
Pacjentka interweniowała w tą kłótnię, chciała ją przerwać, jednak jeden z pasażerów zaczął słownie ją atakować, zwymyślał i zaczął straszyć za to, że się wtrąciła (moment DHS-u).
Zszokowało ją i zaniepokoiło zachowanie pasażera, ponieważ mówiono jej, że jej praca polega tylko na „służeniu klientowi”. Musiała wycofać się z tej konfliktowej sytuacji, aby się uspokoić. Zareagowała bardzo emocjonalnie, a całe zajście wywołało u niej niepokój.
Sytuacja została „przejęta” przez inną stewardesę.
Tymczasowym rozwiązaniem konfliktu był zapewne powrót do domu i długi sen (po prostu przespała problem).
Wyjaśniłem jej, że jej ciało weszło w zdrowienie (faza A) dlatego, że tymczasowo rozwiązała konflikt, zapomniała o nim i właśnie wtedy pojawił się ból.
Rezultat: pacjentka zrozumiała wszystkie zależności i była zdeterminowana, żeby emocjonalnie całkowicie rozwiązać konflikt. Zgłosiła mi też zmniejszenie się bólu zaraz po konsultacji.
Techniki równoważenia energii oraz lekkie ćwiczenia mięśni przyniosły jej efekty w łagodzeniu bólu.
Na następnym spotkaniu poinformowała, że pracuje nad zmniejszeniem ważności problemu i odpuszczeniem go. Zgłosiła też, że ból szyi minął i w ciągu 3 dni odzyskała możliwość wykonywania pełnego zakresu ruchów szyi i głowy.

Relacja jest tłumaczeniem ze strony:  http://learninggnm.com/documents/DrAlvin%20Case%201-e.pdf

Tagi , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.