dr Alvin de Leon – żołądek, jelito cienkie

Data: Październik 2010
Pacjent: 36-letnia leworęczna kobieta
Subiektywne spostrzeżenia pacjentki: wymioty, biegunka, skurcze , gorączka, ogólne poczucie bycia chorym. Pacjentka poinformowała, że zaczęła źle się czuć po powrocie do domu z meczu piłki nożnej  w czwartek wieczorem. Podczas meczu czuła się dobrze, jak również przez całe przedpołudnie tego dnia, ale po meczu – poczuła nudności.
Następnie dostała biegunki, wymiotowała – w ten sposób spędziła większość nocy w toalecie.
Cały następny dzień był podobny, była cała obolała, pojawiła się lekka gorączka.
Stwierdziła, że czuła się tak jak przy zatruciu pokarmowym.
Obserwacja: pacjentka wyglądała na apatyczną, miała mało energii, wizualnie – na bardzo chorą z lekką gorączką.
Miała nudności, chciała położyć się, żeby odpocząć i zasnąć.
Organy, na których występują objawy: żołądek i jelito cienkie.
Listek zarodkowy: endoderma; sterowanie w pniu mózgu
Wyjaśnienie z punktu widzenia GNM: konflikt „nie móc strawić kęsa”, „leży mi to na żołądku”
Pacjentka jest obecnie w fazie zdrowienia A = ból, biegunka, wymioty, gorączka. Znaczenie tego Sensownego Biologicznego Programu (SBS) jest następujące: zwiększenie rozmiaru komórek żołądka oraz jelita cienkiego (guzy) tak, aby produkowały więcej soków trawiennych w celu wchłonięcia i strawienia „kęsa”
Opis sytuacji: po wytłumaczeniu pacjentce czego dotyczy konflikt, pacjentka zaczęła opowiadać o tym, że w lecie grała w rozgrywkach piłki nożnej w zespole, który miał jechać do Kolumbii Brytyjskiej (prowincja w Kanadzie) aby reprezentować prowincję Ontario na Kanadyjskim turnieju o mistrzostwo w piłce nożnej.
Jednak w związku z tym, że miała odbyć się decydująca rozgrywka, która zadecydować miała o tym, czy jej drużyna zakwalifikuje się do ogólnokrajowych mistrzostw, pacjentka zdecydowała, że nie podejmie się dalekiej podróży z zespołem, gdyż ostatnio urodziła córkę.
Jednak poinformowała członków swojej drużyny, że z chęcią zagra z nimi w tym decydującym meczu, gdyż chciałaby pomóc im zakwalifikować się do finału.
Kiedy nadszedł dzień decydujących rozgrywek (ok. 2 miesiące temu) pacjentka była bardzo podekscytowana, zaprosiła na mecz swoją rodzinę i przyjaciół. Mecz odbywał się w sąsiednim miasteczku.
Zwykle gra ona na pozycji rozgrywającego (rozpoczynając mecz), jednak tym razem podczas meczu, co ją zszokowało i zaskoczyło – nie zagrała wcale, a jej trener nie poinformował jej o tym wcześniej (jej DHS).
Pacjentka przypomina sobie, że była nadzwyczaj zła, czuła się zraniona, szczególnie, że zaprosiła rodzinę i przyjaciół na mecz, w którym nawet nie zagrała.
Pod koniec meczu zeszła z boiska i powiedziała trenerowi o swojej złości i niezadowoleniu.
Twierdzi, że przez kilka dni po meczu była bardzo zmartwiona i obiecała sobie, że już nigdy  nie zagra ze swoją drużyną.
W ten wieczór, kiedy poczuła się „chora” pamięta, że poproszono ją by nadchodzącą wiosną zagrała w meczu swojej nowej drużyny. Pacjentka twierdzi, że musiała zinterpretować ten moment (to zaproszenie do meczu) jako rozwiązanie konfliktu związanego ze złością nie do strawienia dotyczącego jej starego zespołu, gdyż teraz już miała nową drużynę, w której mogła grać w następnym sezonie.
Objawy pojawiły się po jej powrocie do domu, kiedy podekscytowana wróciła, żeby przekazać małżonkowi wieści dot. jej udziału w meczu w następnym sezonie.
Rezultaty: pacjentka rozumiała, że obecnie znajduje się w fazie zdrowienia A, zbliżając się do fazy zdrowienia B. Zalecono jej spożywanie dużej ilości protein w celu uzupełnienia strat, które pojawiły się w związku z wymiotami i biegunką. Proteiny miały zapewnić jej również energię niezbędną w fazie zdrowienia.
Czuła ulgę potrafiąc sobie wyjaśnić przyczynę swojej „choroby”, zaczynała „czuć się normalnie” oraz 3-4 dni od momentu powiązania psychiki z objawami poczuła się „wolna od objawów” (nie przejmowała się nimi).
Przejście przez fazę zdrowienia zajęło jej organizmowi 5-6 dni, a odpowiadało to 2 miesiącom aktywności konfliktu.

** źródło: http://learninggnm.com/documents/DrAlvin%20Case%202-e.pdf  **

Tagi , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.