Listki zarodkowe – odkryj w sobie dziecięcą ciekawość

3 Prawo Natury – Ontogenetyczny System wszystkich tzw. chorób – uchodzi za Prawo najtrudniejsze w zrozumieniu i wytłumaczeiu, stanowi też często barierę intelektualną dla uczestnika cyklu edukacyjnego.
Klasyfikacja chorób zgodnie z aspektami embriologicznymi (listki zarodkowe) wydaje się być dostępna tylko dla wtajemniczonych (studentów medycyny). Nic bardziej mylnego – skoro komórki i tkanki uporządkowane zostały wg ściśle OKREŚLONEGO SYSTEMU, to znaczy, że każdy ma prawo mieć dostęp do tego systemu – każdy może go poznać! Twórca tego systemu z pewnością nie przewidział żadnych ograniczeń w dostępie do niego 🙂

Jesienią 2021 wpadłam na pomysł jak przekazać tę pozornie trudną wiedzę w prosty sposób.
Jak do niej zachęcić?
Jak zainteresować osobę, która nie studiowała medycyny, a ma w sobie chęć i gotowość do poznania embriologii?

A co jeśli zaciekawimy się tematem i spróbujemy odkryć w sobie dziecięcą ciekawość, uruchomić kreatywność – wziąć kredki i flamastry i samemu stworzyć 3-kolorowe grafiki?
Oceniający dorosły uzna, że to „głupie” i „niepotrzebne”, natomiast dziecięca część w nas – powie „wooow – wspaniały pomysł” i sięgnie po kredki 🙂
I z radością zacznie ODKRYWAĆ, SPRAWDZAĆ, SZUKAĆ, aby to, co odkryje w swej dziecięcej radości przelać na kartkę papieru.

Wystarczy wykonać kilka grafik i umysł przestawia się na odpowiednie myślenie – nie widzimy już nerki i nie pytamy, na jaki konflikt reaguje, a najpierw szukamy właściwego koloru – części nerki, na której wystąpił objaw, a dopiero potem przyporządkowujemy biologiczny konflikt.

Możecie zachęcać również Wasze dzieci do wykonywania tego typu 3-kolorowych grafik – niech poznają anatomię swoich ciał.
Niech to będzie dla nich zaczątek spotkania z tą wspaniałą i transformującą wiedzą!

To takie proste!

Dziękuję absolwentom Kursu Podstawowego za wyrażenie zgody na udostępnienie wspaniałych grafik 💙

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszam do wysłuchania podcastów nt. 5 Praw Natury

Niniejszy materiał objęty jest prawami autorskimi.
Nie wyrażam zgody na jego kopiowanie oraz wykorzystywanie w materiałach szkoleniowych i prezentacjach. 

Komentarze są wyłączone.