Nadwaga

W czasach kiedy wizerunek i wygląd zewnętrzny stał się bardzo ważną wartością, często w mediach ukazują się informacje dotyczące nadwagi. Nadwagą jesteśmy wręcz straszeni, powinniśmy się jej bać i cały czas bacznie liczyć kilogramy i kalorie. Zachęca się nas do spożywania niskokalorycznych produktów, uprawiania sportu, prowadzenia zdrowego trybu życia, bo jak nie to… NADWAGA (nie wspominając o wszystkich możliwych rakach). Taki wizerunek nadwagi kreują media.

Tylko co jeśli odchudzamy się, a po zakończeniu diety wracamy do pierwotnej wagi (tzw. efekt jo-jo)? Dlaczego jedni jedzą wszystko, na co mają ochotę (łącznie ze słodyczami) i nie tyją, a drudzy jedzą normalnie i tyją?

Okazuje się, że w świetle odkrycia dr Hamera za nadwagę  odpowiedzialny jest program cewki zbiorczej nerki.

Cewka zbiorcza nerki wykształciła się  z najstarszego histologicznie listka zarodkowego – endodermy. Zadaniem cewki zbiorczej nerki jest resorpcja wody. W ciągu dnia przez nerki przepływa ok. 120 litrów wody, z tego organizm zatrzymuje 99%, a pozostały 1% organizm wydala. Ta liczba 120 litrów nie oznacza, że mamy w sobie tyle litrów wody, krew przecież nieustannie krąży w naczyniach krwionośnych i jamie ciała. 120 litrów oznacza, że taka ilość wody przepływa przez nerki w ciągu doby. Z tego wydalamy 1%, co oznacza, że dziennie powinniśmy wydalić ok. 1,2 litra.

nerka_normotonia

Jednak kiedy zaistnieje biologiczna potrzeba zatrzymania wody w organizmie (uderza DHS), resorpcja zwiększa się. Uruchamia się SBS cewki zbiorczej nerki a treść konfliktu dotyczybraku schronienia, miejsca, w którym czujemy się komfortowo i bezpiecznie; utrata “bezpiecznej przystani” biologicznie interpretowana jest tak jakbyśmy nagle znaleźli się sami na pustyni lub czuli się jak ryba wyrzucona na brzeg.

Tą “bezpieczną przystanią” może być partner, dla dziecka – matka. Konflikt ten opisowo nazywa się  “czucie się opuszczonym”,  “czuć się samemu jak palec”, “czuć się zaniedbanym”, “konflikt związany z egzystencją”, “konflikt uciekiniera”.

Jednak biologiczny sens jest jasny: Oaza, która daje poczucie bezpieczeństwa przestała istnieć.  Człowiek czuje się zagubiony i nie wie, gdzie ma się udać.

Prowadzi to do zwiększonej resorpcji wody. Organizm gromadzi wodę  (robi zapasy)  i w ten sposób chroni się przed wysuszeniem. Jak mówi dr Hamer: “natura nic nie wie o dzisiejszych kranach z wodą, którym praktycznie nie grozi wyschnięcie. Ten program ignoruje nasze cywilizacyjne osiągnięcia”.

nerka_sympatykotonia

 

 

 

 

 

 

 

 

Dotychczas ten stan uważany był za niewydolność nerek, które wydalają zbyt małą ilość wody. W rzeczywistości jest na odwrót., ponieważ skąpomocz wynika z nadczynności cewki zbiorczej nerki.  Podczas aktywności woda odkłada się m.in. w tkance tłuszczowej oraz łącznej i następuje stały wzrost wagi.  Ta otyłość nie ma nic wspólnego z dietą. Dr Hamer twierdzi, że nawet 90% osób z nadwagą to mogą być osoby pozostające w aktywności programu cewki zbiorczej nerki.

** materiał i grafikę przygotowano na podstawie filmu “Die 5 Biologischen Naturgesetze”  **

Tagi , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.