Prostata (dr Alvin de Leon)

Data: 23 marzec, 2011
Pacjent: 38 letni praworęczny mężczyzna
Subiektywne spostrzeżenia pacjenta: powiększona prostata; od czerwca 2008 problemy z prostatą, pacjent zażywa leki. Jego symptomy to częstomocz i nie trzymanie moczu.
Pacjent poinformował, że zrobiono mu badania diagnostyczne w tym badanie krwi oraz USG; przyjmuje leki, jednak wciąż uskarża się na nie trzymanie moczu oraz częste oddawanie moczu, co czasami uniemożliwia mu wyjście z domu. Pacjent poinformował jeszcze, że ma zawsze zimne stopy, zwłaszcza kiedy jest pod wpływem stresu.
Obserwacja: brak widocznych śladów infekcji, pełen zakres ruchów w odcinku szyjnym oraz lędźwiowym kręgosłupa. Podczas konsultacji pacjent nie zgłosił żadnych niepokojących objawów.
Organy, na których występują objawy: prostata (gruczoł krokowy) – listek zarodkowy – endoderma, ośrodek sterowania – pień mózgu
Wyjaśnienie z punktu widzenia GNM: powiększona prostata – konflikt związany z prokreacją; konflikt dotyczący rywalizacji (np. o partnerkę); konflikt dotyczący najczęściej płci przeciwnej (ale niekoniecznie) – w aktywności konfliktu dochodzi do mnożenia się komórek gruczołu krokowego, co prowadzi do powiększenia się prostaty. Możliwy jest mniejszy i przerywany strumień moczu ze względu na ucisk prostaty na cewkę moczową.
Pacjent w chwili obecnej wchodzi na szyny, które aktywują objawy, co doprowadziło do „zdrowienia w zawieszeniu”, które trwa już 2,5 roku.
Pacjent będzie musiał odnaleźć swój DHS oraz powiązane z nim szyny, tak aby możliwe było zakończenie Biologicznego Programu (SBS-u).
Opis sytuacji: Pacjent zrozumiał powyższe wyjaśnienie, wiedział też, że konflikt związany jest z jego szefową z pracy, która jest bardzo dominującą samicą (konflikt dot. przeciwnej płci). Pacjent zaczął pracować w swojej firmie 2,5 roku temu na stanowisku kierowniczym. Podczas pierwszego tygodnia pracy jego szefowa zaprosiła go na rozmowę i wyjaśniła dlaczego jego poprzednik został zwolniony. Poinformowała, że poprzedni kierownik nie mógł zdystansować się wobec pracowników, a jako przełożony nie był wystarczająco asertywny.
Pacjent przypomina sobie, że bardzo się zestresował podczas tej rozmowy (jego DHS), przyznaje, że często podczas przekazywania wytycznych pracownikom, przypominał sobie słowa szefowej.
Czuł, że musi być asertywny i wykazywać się dominującą osobowością, co było sprzeczne z jego światopoglądem, gdyż do tej pory był pewien co do swoich umiejętności radzenia sobie z ludźmi bez konieczności dominujących zachowań.
Zaproponowałem mu, żeby zdał sobie sprawę ze związku powiększonej prostaty z jego potrzebą stania się bardziej dominującym w pracy w stosunku do swoich pracowników.
Poprosiłem go również, aby obserwował kiedy objawy ze strony prostaty się nasilają i aby spróbował powiązać je z DHS-em.
Rezultat: na następnej wizycie 3 tygodnie później, pacjent poinformował, że był na 8 dniowych wakacjach – pierwszy raz od momentu rozpoczęcia pracy w firmie. Przyznał, że na urlopie czuł się w 90% lepiej – objawy ze strony prostaty były niewielkie, albo prawie wcale ich nie było. Twierdzi, że po powrocie do pracy w poniedziałek, objawy wróciły (jego szyna). Przyznaje, że najpierw nie był przekonany do wyjaśnienia, które mu przedstawiłem wcześniej – o związku powiększonej prostaty z rozmową z szefową.
Ale teraz został zainspirowany do tego, żeby odpuścić sobie bycie dominującym w pracy, przyznał, że i bez tego jest w stanie wypracować właściwą współpracę z pracownikami.
Na czwartej wizycie pacjent poinformował, że wykonał USG, które wykazało, że jego prostata ma normalny rozmiar.
Na szóstej wizycie – poinformował, że nie trzymanie moczu już prawie nie występuje i z tą sprawą jest poprawa ok. 70%.
Zaleciłem mu wykonywanie ćwiczeń Kegla, które mają na celu wzmacnianie mięśni pęcherza, co w rezultacie może mu pomóc w utrzymaniu moczu.
Podczas ósmej wizyty pacjent poinformował o poprawie ok. 90%. Zachęciłem go do przypominania sobie o konflikcie (momencie przeżycia DHS-u) i odpuszczaniu emocji z tym związanych, aż objawy całkowicie ustąpią.

–> przeczytaj kolejną relację dot. SBS-u prostaty

Tagi .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.