Relacja – zapalenie krtani

Relacja jest tłumaczeniem ze strony Caroline Markolin: http://learninggnm.com/documents/DrAlvin%20Case%2035-e.pdf – relacja dr Alvina de Leon

DATA: sierpień 2013
PACJENT: 18-letnia praworęczna kobieta
Subiektywne spostrzeżenia pacjentki: kaszel z gorączką oraz ogólne osłabienie przez ostatnich parę dni. Pacjentka poinformowała, że silny kaszel rozpoczął się w czwartek w nocy i pogorszył się od piątku rano. Postanowiła pójść na uniwersytet w piątek, jednak po paru godzinach musiała wrócić do domu z powodu osłabienia, lekkiej gorączki, bólu gardła i kaszlu. Pacjentka odpoczywała cały piątek oraz sobotę, w niedzielę poczuła się lepiej. Pacjentka twierdzi, że z pomocą swojej mamy doszła do tego jaki przeżyła konflikt i chce jedynie potwierdzić ze mną jej rozumienie SBS-u.

Obserwacja: Pacjentka wykazuje ograniczenia stawów międzykręgowych i drażliwe miejsca w umięśnieniu środkowej części pleców. Nie kaszlała podczas wizyty.

Organy, na których występują objawy: błona śluzowa krtani, listek zarodkowy: ektoderma. Ośrodek sterujący: kora mózgowa – obszar sensoryczny (płat skroniowy)

Wyjaśnienie z punktu widzenia GNM: konflikt: kaszel z chrypą oraz bólem świadczy o przeżyciu konfliktu „strach z przerażeniem”. W fazie aktywnej konfliktu następuje owrzodzenie (ubytek) błony śluzowej krtani, a fazie zdrowienia zaś – odbudowa (wypełnienie ubytków) błony śluzowej krtani. Biologicznym celem tego SBS-u jest poszerzenie krtani, tak aby osoba, która się wystraszyła / przeraziła mogła lepiej oddychać (podczas fazy aktywnej).
Pacjentka rozwiązała swój konflikt i być może ukończyła już ten Biologiczny Program.

Opis sytuacji: pacjentka rozmawiała już ze swoją mamą nt. sytuacji konfliktowej i doszła do tego, że tydzień wcześniej, tuż przed jej egzaminem z prawa jazdy, jej siostra bliźniaczka podjęła decyzję o zmianie instruktora nauki jazdy. Nowy instruktor poinformował jej siostrę, że nie jest gotowa aby przystąpić do egzaminu i przesuwa go na później.

Pacjentka bardzo się zdenerwowała, ponieważ podchodziła już 2x do pisemnego egzaminu, podczas gdy jej siostra zdała ten egzamin za pierwszym razem. Pacjentka poczuła, że skoro jej siostra (która zdała egzamin za pierwszym razem) nie jest wystarczająco dobrze przygotowana do egzaminu praktycznego, to ona sama musi być nieprzygotowana do egzaminu (jej DHS).
Jednak, pomimo jej obaw, zdecydowała się przystąpić do egzaminu praktycznego i go zdała. W zeszły czwartek otrzymała dokument prawa jazdy, tego samego dnia wystąpiły pierwsze objawy kaszlu.

Połączenie objawów (kaszel) z wydarzeniem (test na prawo jazdy) miało sens dla pacjentki. Mając wsparcie matki w ogóle nie panikowała. Dużo odpoczywała i szybko doszła do siebie, co nie zdarzało się często w przeszłości, kiedy to miesiącami miała chroniczny kaszel.

Rezultaty: Pacjentka jest w chwili obecnej w fazie zdrowienia. Przyszła do mnie aby potwierdzić jej tok myślenia (GNM) oraz sprawdzić jej kondycję fizyczną przed powrotem na uniwersytet. Parę tygodni później matka pacjentki poinformowała mnie, że córka czuje się dobrze i wróciła na studia.

Ten przypadek jest przykładem na to jak zrozumienie GNM przez najbliższe nam osoby może nas wspierać podczas zdrowienia. 

Tagi .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.