SBS jajników

W przypadku raka/guza jajnika należy rozróżnić guza/raka jajnika (wzrost tzw. potworniaka) oraz martwicę jajników (ubytek tkanki).
Każda z tych „chorób” dotyczy innego listka zarodkowego. Wiedza z zakresu embriologii umożliwia wgląd w pochodzenie histologiczne tkanek, które po ich przyporządkowaniu do poszczególnych listków zarodkowych zachowują się w bardzo specyficzny i kontrolowany sposób, mianowicie:
każda tkanka kontrolowana jest przez konkretną część mózgu (pień mózgu, móżdżek, łożysko, kora mózgowa)
każda tkanka/organ posiada przyporządkowany jej ośrodek sterowania w konkretnej części mózgu
każda tkanka/organ reaguje na konkretny rodzaj konfliktu biologicznego
każda tkanka/organ wywodzi się z konkretnego listka zarodkowego (embriologia)
na każdej tkance/organie pracuje wybrana grupa mikrobów (–> patrz 4 Prawo Natury).

potworniakPotworniak jajnika – sterowany jest w pniu mózgu i histologicznie przynależy do endodermy. Jak wynika z 3 Prawa Natury komórki tkanki endodermalnej dzielą się w fazie aktywnej (przyrost), a w fazie zdrowienia następuje ich redukcja dzięki pożytecznej pracy mikrobów.

Konflikt: ciężki konflikt utraty (dziecka, ukochanej osoby, również może dotyczyć zwierząt domowych)

Ręczność: NIE

Faza aktywna: wzrost zwartego guza (potworniaka); proporcjonalnie do przyrostu guza zaczynają namnażać się też grzyby i mykobakterie, które będą niezbędne w fazie zdrowienia w celu rozłożenia guza.

Faza zdrowienia: jak tylko kobieta rozwiąże konflikt rozpoczyna się faza zdrowienia. W tym momencie guz przestaje rosnąć. Rozkład guza następuje przez serowacenie przy udziale grzybów i mykobakterii. To, co nie zostanie rozłożone przez mikroby – zostanie w organizmie. Nie ma konieczności wycinania pozostałości guza pod warunkiem, że nie wiąże się to z dyskomfortem (ucisk na sąsiadujące narządy, wielkość guza, itp…).

Biologiczny sens: Biologiczną funkcją przyrostu potworniaka jest reprodukcja. Organizm osobnika po przeżyciu biologicznego konfliktu utraty, rozpoczyna program prokreacji w celu „wyprodukowania” utraconej osoby.

jajnik_cystyMartwica jajnika – rak jajnika – cysty jajnika – torbiele jajnika – program sterowany jest w łożysku nowego mózgu i histologicznie powiązany jest z nową mezodermą. Zgodnie z 3 Prawem Natury w fazie aktywnej następuje martwica tkanki (zmniejsza się jej ilość), a w fazie zdrowienia mamy do czynienia z odbudową tkanki.

Konflikt: – ciężki konflikt utraty (bliskiej osoby lub zwierzęcia) z powodu śmierci lub rozstania – wstręty, obrzydliwy (tzw. półgenitalny; nie seksualny –  nie jest bezpośrednio związany z genitaliami/seksualnością) konflikt z mężczyzną lub „męską” (zmężniałą) kobietą

Ręczność: TAK

Faza aktywna: martwica (zanik) tkanki jest niewyczuwalny i niezauważalny, chyba, że przypadkowo wykonuje się rutynowe badanie jajnika, podczas którego widać pomniejszony jajnik. Zanik tkanki jajnika redukuje poziom estrogenu, co może doprowadzić do zaniku menstruacji.

Faza zdrowienia: po rozwiązaniu konfliktu ubytki tkanki mezodermalnej wypełniane są nową tkanką formując różnej wielkości cysty. Z powodu mnożenia się komórek jajników w płynnym środowisku cysty, owe cysty błędnie diagnozowane są jako „rak jajnika” lub „szybko rosnący rak jajnika”.

!!! WAŻNE: Na początku fazy zdrowienia cysta podłącza się pod sąsiadujące organy w celu zaopatrzenia się w krew – proces ten błędnie diagnozowany jest jako: „inwazyjny wzrost raka”. W ciągu 9 miesięcy cysta wykształca swój własny układ krwionośny (z tętnicami i żyłami) i staje się samowystarczalna, twardnieje. Na tym etapie cysta może już odłączyć się od sąsiadujących organów. Cysta może zostać usunięta podczas zabiegu operacyjnego – w przypadku, gdyby stała się uciążliwa, wyczuwalna. Jeśli cysta nie zostanie usunięta będzie produkować więcej estrogenu – kobieta dzięki tej dodatkowej ilości kobiecego hormonu będzie wyglądać młodziej, ma większy popęd seksualny. I tu też leży biologiczny sens tego programu: młodziej wyglądająca kobieta z dużym popędem seksualnym ma większe szanse na „przyciągnięcie” mężczyzny. W rezultacie zwiększa to jej szanse na znalezienie nowego partnera, z którym będzie mogła zajść w ciążę, aby urodzić nowego potomka.

Ten sam proces zachodzi u mężczyzn w przypadku martwicy jąder, kiedy to po zakończeniu procesu zdrowienia , cysta jądra zwiększa produkcję testosteronu, co sprawia, że mężczyzna wygląda na silnego, umięśnionego, a co za tym idzie – bardziej atrakcyjnego dla kobiet.

Cysta potrzebuje okresu 9 miesięcy (podobnie jak ciąża) aby rozwinąć się do samodzielnie działającego organu. Cysta może być usunięta po okresie 9 miesięcy, kiedy jest już dojrzała, otorbiona i działa jak niezależny organ. Jej samodzielnie funkcjonujący układ krwionośny nie jest zależny od sąsiednich organów. Cysty wielkości ok. 12 cm nie sprawiają większego problemu, gorzej z tymi, które ważą 6-8 kg i związane są z ogromnym dyskomfortem. Te należy usunąć niezwłocznie po okresie 9 miesięcy.

———–

przygotowano na podstawie: http://learninggnm.com/documents/sbs-ovariancancer.html

Materiał w j. niemieckim na stronie Helmuta Pilhara dostępny tutaj

Jedna odpowiedź na „SBS jajników

  1. Pingback:Jajniki, torbiele na jajnikach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.