SBS mięśni

Zaburzenia mięśniowo – szkieletowe w świetle medycyny konwencjonalnej można podzielić następująco:

1.       problemy „konstrukcyjne” – obejmujące zmiany w kościach, mięśniach, ścięgnach – zapalenie stawów, reumatyzm, dna moczanowa, artretyzm – wypadnięcie dysku – bóle mięśni, lumbago i zapalenie torebki stawowej – osteoporoza – sztywniejące zapalenie stawów – skolioza – kostnienie – rwa kulszowa – rak kości, mięśni i tkanki tłuszczowej – zespół cieśni nadgarstka

Wymienione wyżej choroby, wg medycyny konwencjonalnej spowodowane są uszkodzeniem lub nadwyrężeniem szkieletu / mięśni  lub rakiem…

Znając 5 Praw Natury wiemy, że są jeszcze inne czynniki, które powodują ww. objawy. Mianowicie związane są one z bardzo konkretnymi doświadczeniami życiowymi, które spowodowały przeżycie biologicznego konfliktu oraz uruchomienie konkretnego SBS-u.

2.       problemy motoryczne – związane z mięśniami, które przestały zachowywać się we właściwy sposób: – stwardnienie rozsiane – ruchy atetotyczne mięśni – słabe napięcie mięśniowe – skurcze i drżenie mięśni – paraliż – porażenie Bella – choroba Parkinsona – porażenie mózgowe – epilepsja / drgawki – stwardnienie zanikowe bocznezanik mięśni 

Medycyna konwencjonalna podaje wiele różnych przyczyn, które powodują ww. choroby. Gdy nie potrafi zidentyfikować przyczyny (a z reguły na stronach większości schorzeń znajduje się informacja: “nie do końca wiadomo jakie są ich przyczyny”) – twierdzi, że pewne procesy dzieją się samoistnie, lub po prostu są dziedziczone. W świetle odkrycia dr Hamera, wiemy, że ww. choroby są wynikiem przeżycia bardzo konkretnych konfliktów biologicznych.

Co odkrył na temat mięśni Doktor Hamer?

Mięśnie  koordynowane są przez 2 części mózgu.

1 grupa kontrolowana jest w łożysku nowego mózgu. Dotyczy ona kości, mięśni, tkanki tłuszczowej, łącznej. Biologiczny konflikt, na który reagują te tkanki dotyczy „utraty własnej wartości” (w przypadku mięśni jest to lekka utrata własnej wartości – o szczegółach przeczytaj w artykule dot. SBS-u kości). W fazie aktywnej dochodzi do ubytku tkanki mięśniowej, może pojawić się zanik mięśnia, charakterystyczne wgłębienie w skórze; w fazie zdrowienia – dochodzi do wypełnienia ubytków nową tkanką (występują również bóle i obrzęki).
W rezultacie, po zakończeniu całego programu tkanka jest wzmocniona i jest jej więcej. Nie jest to niczym bezsensownym – to, że tkanki jest więcej i jest ona mocniejsza ma swoje uzasadnienie – jest ona lepiej przygotowana do tego, aby spełnić swoje zadanie w przyszłości (gdy ponownie zostaniemy skonfrontowani z tym samym konfliktem).

2 grupa kontrolowana jest w korze mózgowej przez obszar motoryczny, który odpowiada za mimowolne reakcje naszych mięśni w zależności od życiowych zadań – np. żeby sięgnąć po coś musimy poruszyć ręką, żeby gdzieś dojść – musimy poruszyć nogami, itd…

Biologiczny konflikt związany z motoryką mięśni dotyczy „nie móc odepchnąć (np. ataku) / nie móc uciec”, „utknąć gdzieś (w jakiejś sytuacji). Biologicznym sensem tego programu jest refleks udawania martwego, który w tym wypadku jest zachowaniem obronnym. Za każdym razem kiedy mózg dostaje sygnał, że musi poradzić sobie z sytuacją typu „nie móc uciec / odepchnąć /  utknąć gdzieś”, wybrany obszar motoryczny kory mózgowej blokuje unerwienie konkretnego mięśnia, tak aby wybrana część naszego ciała mogła spełniać funkcję „refleksu udawania martwego”.

Ta blokada unerwienia mięśnia powoduje, że z funkcjonowania organizmu wyłączona jest dana część ciała (np. paraliż nogi), jednak jako następstwo tej blokady następuje także atrofia mięśnia (z powodu zaniku jego czynności dochodzi do zaniku mięśnia) – tak dzieje się w przypadku stwardnienia rozsianego. W tym przypadku może też dojść do zaniku kości – jeśli osoba dodatkowo przeżywa konflikt utraty własnej wartości z powodu ograniczenia poruszania wybranym narządem.

W programach motorycznych podczas kryzysu epileptycznego dochodzi do drgawek, skurczy, objawów takich jak przy ataku epilepsji, ruchów toniczno – klonicznych i tzw. „absence” (nieobecność, utrata przytomności). Po kryzysie wraca unerwienie w mięśniach.

Tematy konfliktów przyporządkowane do szkieletu:

miesnie_motoryka

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.