Zdrowa dieta a Germańska Nowa Medycyna

Znalezione obrazy dla zapytania zdrowa dietaDr Ryke Geerd Hamer:
„Pacjent, który odżywia się właściwie jest mniej podatny na przeżywanie biologicznych konfliktów. Jest to oczywiste. Tak samo jest w przypadku ludzi bogatych, którzy nie mają tak wielu raków jak ludzie biedni. Bogaci często rozwiązują konflikty po prostu wyciągając książeczkę czekową i wypisując czek.
Ale profilaktyka raka (jak i innych chorób)  poprzez dietę jest niemożliwa, ponieważ nawet zdrowa dieta nie powstrzyma wystąpienia konfliktu biologicznego. W naturze silne i zdrowe zwierzę będzie mniej cierpiało z powodu raka niż słaby i stary osobnik.
To oczywiście nie oznacza, że starość jest kancerogenna.”
– dr Hamer

Nie ulega wątpliwości, że zdrowa dieta jest niezbędna dla naszego dobrego samopoczucia i zdrowia. Zdrowe odżywianie się jest szczególnie ważne podczas gdy jesteśmy w trakcie Sensownego Biologicznego Specjalnego Programu Natury. 

2prawonaturyPodczas aktywności konfliktu nasz układ trawienny działa na minimalnych obrotach, apetyt jest też niski (dr Hamer: „Jeleń nie może odzyskać rewiru z pełnym brzuchem!”). Dlatego podczas fazy aktywnej znaczenie może mieć suplementacja diety,  już poprzez samo dodanie energii i sił może być pomocna w poradzeniu sobie ze stresem i rozwiązaniu konfliktu.
Z początkiem fazy zdrowienia powraca apetyt. Teraz pożywienie staje się prawdziwym lekarstwem. Kiedy organ lub tkanka są w fazie naprawczej, organizm potrzebuje wielu składników odżywczych, które wspierają procesy naprawcze. Energia, która czerpana jest ze zdrowej diety ułatwia fazę zdrowienia. Wszelkie produkty spożywcze zawierające toksyny (pestycydy, herbicydy, konserwanty, chemiczne dodatki, itp.) są ubogie w energetyczne składniki odżywcze, mogą przedłużać, a nawet skomplikować proces dochodzenia do normotonii.

Kiedy w pełni zrozumiemy, że choroby zaczynają się w psychice, i że tam też się kończą oraz to, że mózg jest centrum sterowania naszym ciałem i wszystkimi procesami, które w nim zachodzą, również tymi patologicznymi (= rak), to jasne będzie również to, że zdrowe odżywianie i suplementy nie ochronią nas przed rakiem, ani nie wyleczą z niego.
Na pewno jednak  zdrowa dieta, zwłaszcza produkty organiczne, przyspieszą procesy naprawcze w naszym organizmie.

Ważna informacja!
Podczas fazy zdrowienia guzów starego mózgu należy utrzymywać dietę bogatą w białko. Dotyczy to zwłaszcza raka: wątroby, płuc, odbytu, okrężnicy, trzustki czy gruczołów mlecznych. Kiedy mykobakterie (np. prątki gruźlicy) rozkładają guza, z organizmu razem z resztkami guza wydostają się wydzieliny bogate w białko. W tym momencie niezwykle ważna jest dieta bogata w białko, może to nawet uratować życie pacjenta, który najzwyczajniej w świecie zagrożony jest odbiałczeniem.
Głodówka czy diety lecznicze jak np.  leczenie sokami, czy surowym jedzeniem w tej fazie mogą spowodować jedynie duże komplikacje.

źródło: http://www.germannewmedicine.ca/documents/gnm_therapy.html 

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.