Jak działają leki wg 5 Praw Natury

„Jako zasadę powinno się przyjąć zażywanie leków tylko i wyłącznie w przypadkach nagłych i krytycznych. Leki z pewnością powodują złagodzenie lub całkowite wyeliminowanie objawów, lub chronią przed wystąpieniem pewnych komplikacji, które mogą pojawić się podczas fazy zdrowienia. Jednak… żadne lekarstwo na świecie nie wyleczy choroby. Jedynie sam pacjent może poradzić sobie z objawami, gdyż tylko on może rozwiązać swój konflikt i tylko on może poradzić sobie z procesem zdrowienia.”

– dr Ryke Geerd Hamer

2 prawo natury

Prawo „dwufazowości chorób” w przypadku rozwiązania konfliktu

Objawy, które dzisiejsza medycyna uważa za jedną, zamkniętą jednostkę chorobową i usiłuje ją wyleczyć, są według 5 Praw Natury przejściowymi symptomami, występującymi w przebiegu Sensownego Biologicznego Specjalnego Programy Natury (SBS). Każdy SBS składa się z dwóch faz: licząc od momentu uderzenia konfliktu, pierwsza faza jest fazą aktywności konfliktu, druga faza jest fazą zdrowienia po rozwiązaniu konfliktu. Zobacz 2 Prawo Natury.

Współczesna medycyna nie widzi zależności między tymi dwoma fazami. Wynika to miedzy innymi z tego, że w fazie aktywności konfliktu zazwyczaj towarzyszy mała ilość objawów, lub objawy, których nie można nazwać chorobą. Około 80% wszystkich objawów chorobowych pojawia się po rozwiązaniu konfliktu. Tak więc bez znajomości tych biologicznych prawidłowości – druga faza – czyli faza zdrowienia traktowana jest wciąż jako choroba i nie dostrzega się jej regeneracyjnego charakteru, co w następstwie uniemożliwia przeprowadzenie właściwej terapii.

Z drugiego Prawa Natury można teraz wnioskować, w którym momencie zażycie jakiegoś środka ma sens, a w którym nie. Możliwość wykorzystania leków wiąże się wyłącznie z wywieraniem określonego wpływu na te dwie fazy. Oznacza to, że jeśli jesteśmy w silnej aktywności konfliktu, możemy odzyskać spokój, a jeśli znajdujemy się w silnej fazie zdrowienia, w której występują silne symptomy, możemy zmniejszyć intensywność tej fazy, przez zastosowanie odpowiednich środków.

Pominięcie fazy zdrowienia przy pomocy leków nie jest możliwe. Pominięcie tej fazy zahamowałoby niezbędne procesy naprawcze. Nie ma substancji która leczy, umożliwiając „obejście”  którejś fazy czy kryzysu. Są tylko tzw. sympatykomimetyki (substancje pobudzające) i parasympatykomimetyki (substancje uspokajające).

Sympatykomimetyki pobudzają układ nerwowy sympatyczny, powodując sympatykotonię.

Parasympatykomimetyki, stymulują układ nerwowy parasympatyczny, powodując wagotonię.

Jeżeli będąc w fazie aktywnej (sympatykotonii) zażyjemy leki działające sympatykotonicznie takie jak kortyzon czy aspiryna, sympatykotonia zwiększy się i faza aktywna będzie przebiegać intensywniej.

leki_sympatyk

Środek działający wagotonicznie złagodzi tę fazę.

Działanie wagotoniczne_1

Jednak objawy w fazie aktywnej są rzadko zauważane, dlatego kwestia dotycząca leków pojawia się głównie w fazie zdrowienia.  Ponieważ wtedy właśnie czujemy ból i nasze samopoczucie jest gorsze.  Jeśli będziemy teraz działać sympatykotonicznie, to stłumimy objawy fazy zdrowienia. Oznacza to, że objawy będą mniej ostre, ale w zamian za to faza zdrowienia będzie przebiegać wolniej. Tak więc w ostatecznym rozrachunku zostanie ona wydłużona 

leki

Nadużywanie działań sympatykotonicznych może wprowadzić system nerwowy z powrotem do sympatykotonii. Wtedy proces zdrowienia zostaje zatrzymany, a pojawiają się objawy aktywności konfliktu. 

leki1

Ponadto, na nowo zbiera się masa konfliktowa „nad kreską”, która potem będzie musiała zostać zredukowana, razem z tą która już się nagromadziła. Kiedy działanie leku ustępuje, proces zdrowienia może być kontynuowany. Jeżeli ponownie stłumimy objawy zdrowienia lekami, możemy wpaść w niekończące się błędne koło – tak można wprowadzić organizm w stan chronicznej choroby.

Leki wagotoniczne wprawdzie pogarszają objawy w fazie zdrowienia, ale również skracają i przyspieszają tę fazę. 

Działanie wagotoniczne_2

Znając 5 Praw Natury wiemy dokładnie, co i kiedy rozsądnie użyć.  Każdy biorąc za siebie pełną odpowiedzialność, może zadecydować czy jest w stanie znieść objawy, czy chce je złagodzić, czy opóźnić. W niektórych przypadkach, które mogą zakończyć się nawet śmiertelnie, leki lub operacja są niezbędne.  Należy więc dokładnie obserwować czy nie następuje nawrót konfliktu, czy jest potrzebne przyspieszenie albo spowolnienie.

Interwencja sympatykotoniczna lub wagotoniczna nie ogranicza się jedynie do środków farmaceutycznych, można robić zimne okłady na głowę, czy uprawiać sport, dzięki czemu również znajdziemy się w sympatykotonii. Z kolei gorąca kąpiel czy sauna zadziałają wagotonicznie.

PODSUMOWUJĄC:

Działania wagotoniczne będą nasilały i skracały fazę zdrowienia. W fazie aktywności konfliktu będą zmniejszały intensywność objawów, ale jednocześnie ograniczą możliwości działania na rzecz rozwiązania konfliktu. Takie działanie mają np.: gorąca kąpiel, sauna, alkohol, waleriana, marihuana, leki uspokajające, karbachol, pilokarpina, arekolina, fizostygmina, inhibitory ACE(występują one również w formie naturalnej jako produkty rozpadu kazeiny i serwatki, a więc mleko ma działanie wagotoniczne :)), beta-blokery.

Działania sympatykotoniczne będą wydłużały i łagodziły intensywność fazy zdrowienia, mogą też ją przerwać powodując nawet nawrót fazy aktywnej. Działanie sympatykotoniczne mają np.: zimne kompresy lub okłady z lodu, witamina C, kwas acetylosalicylowy (aspiryna), jod, kofeina (kawa lub cola), antybiotyki, kortyzon, adrenalina, noradrenalina, dopamina, Ritalin, amfetamina, wszelkiego rodzaju trucizny np. cytostatyki.

Więcej informacji o autonomicznym układzie nerwowym i lekach pobudzających i hamujących ► tutaj .

Zastrzeżenie: nie udzielamy konsultacji odnośnie leków przepisywanych przez lekarzy oraz farmakoterapii stosowanej przez pacjenta. 

11 odpowiedzi na „Jak działają leki wg 5 Praw Natury

 1. Urszula Sienkiewicz mówi:

  Witam !
  mam dylemat, ponieważ mam raka piersi, która jest niestety otwarta
  w celu jej zgojenia , na jej brzegi kładę kolagen naturalny , przy tym zalecane jest stosować doustnie witaminę c, nie chcę przerywać wagotoni, co mam robić?
  Urszula

 2. 5 Praw Natury mówi:

  Niewielkie dawki witaminy C nie przerwą wagotonii, złagodzą i wydłużą nieco fazę zdrowienia.

 3. Dagi mówi:

  Pani Urszulo,

  czekanie na zagojenie sie rany na piersi nie jest dobrym pomyslem.

  Ten prozes moze trwac latami i ma tak przykre objawy, ze niestaty wywoluje automatycznie i podswiadomie kolejne konflikty np. w kosciach, w ukladzie limpfatycznym czy konflikt ataku itd.

  Samemu wiasc za siebie odpowiedzialnosc oznacza podjac dzialania aby prozes szybko sie zakonczyl.

  W tym przypadku odpowiedzialnosc oznacza zoperowanie tego miejsca na piersi i to jak najszybciej.

  Zrobilismy wiele przykrych doswiadczen w tym temacie w Niemczech.

  Operacja jest wazna decyzja, moze czesc piersi da sie jeszcze zachowac o tym decyduje chirurg.

  Czekanie jest zlym pomystem

  Pozdrowienia

 4. Gosia mówi:

  Witam.
  Z wielkim zaciekawieniem obejrzałam film o 5 Prawach Natury. Nie są to dla mnie nowości, od wielu lat korzystam z książkowych rad Pani Louise L. Hay i cieszę się, że podjęliście Państwo ten temat na szeroką skalę. Chciałam spytać o brakujący mi temat, a bardzo mnie interesujący. Chodzi mi o choroby tarczycy i połykanie syntetycznych hormonów. Wiem, że to też chemia i że te hormony nie leczą. Mam chorobę Hashimoto i biorę hormony od 3 lat, niedawno lekarz zwiększył mi dawkę z 25 na 50. Czy mogą Państwo przybliżyć temat gospodarki hormonalnej w organiźmie człowieka? Czy takie branie hormonów przez lata można przerwać i co dalej? Dziękuję i serdecznie pozdrawiam Gosia

 5. 5 Praw Natury mówi:

  Nie wiem czy można przerwać branie hormonów, bo nie wiem na ile organizm uzleżniony od źródła zewnętrznego hormonu będzie w stanie sam rozpocząć produkcję hormonu.
  Jeśli podjęła by się Pani odstawienia hormonu / zmniejszenia dawki to trzeba by było bardzo uważnie obserwować siebie i sprawdzić, czy jest Pani w tzw. konflikcie w zawieszeniu.

 6. Mary mówi:

  Witam! Chciałam się zapytać czy konieczne jest branie antybiotyku po zabiegu.? Nawet po małych, ja Milan przeszczep kości szczejowej w buzi. Czy jest konieczny anytybiotyk? Dziękuje za pomoc.

 7. 5 Praw Natury mówi:

  Witam, konieczność brania antybiotyku uzależniona jest od Pani zdania na temat tego, czy musi Pani wziąć antybiotyk, czy nie. Antybiotyk na pewno zmniejszy stan zapalny, ale też wyjałowi Pani organizm – czyli mówiąc dosadnie zniszczy mikroby, które pozostają do dyspozycji organizmu. Bardziej zainteresowała bym się ziołami w przypadku lecznia kości szczęki. Jeśli potrzebuje Pani kontakt do specjalisty od ziół, proszę kontaktować się z nami przez maila.

 8. Mirka mówi:

  Witam 🙂 Mam pytanie ,od siedmiu lat biorę tabletki na nadciśnienie ,rano i wieczorem .Nie znalam jeszcze 5 Praw Natury,czy moglabym odstawić tabletki ,?

 9. Iwona mówi:

  A jak się nazywają te tabletki? Może należałoby poczytać ulotkę i jakieś artykuły dotyczące tego, czy można je odstawić od razu czy stopniowo.

 10. Mirka mówi:

  Dziękuję za odpowiedż 🙂 tabletki to Piramil 5mg i Amlodipin 5mg.Tabletki bioę już 7 lat ,próbowałam odstawiac po mału biorąc po pół tabletki ,były bóle głowy ,żle się czułam .nie mam pojęcia czego mam się spodziewać ,po odstawieniu .Bardzo proszę mi podpowiedzieć .Bardzo pięknie z góry dziękuję za odpowiedż 🙂

 11. Grazyna mówi:

  Tak bardzo sie ciesze,ze znazlazlam te strone.Bardzo potrzebuje pomocy,sama nie umiem sobie poradzic,chociaz wciaz czytam o NGM,O 3 lat zmagam sie z reumatoidalnym zapaleniem stawow,mam duze probllemy z chodzeniem,z kolanami i ich przykurczem oraz z prawa dlonia i lewym stawem skokowym,Blagam o pomoc,w czerwcu 2014 wyrzucilam wszystkie leki farmakologiczne sterydy, cytostatyki ,strasznie mnie oslabialy i nic nie pomagaly ratuje sie ziolami i suplementami,ale postepu nie ma,jestem przykurczona i wlasciwie unieruchomiona,miewam ogromne doly psychiczne nie moge pracowac,jakies bledne kolo z ktorego nie potafie sie wydostac.CO ROBIC??
  Grazyna
  marti.grazka@wp.pl

Dodaj komentarz