SBS kości

Kości podczas rozwoju ewolucyjnego wykształciły się ze środkowego listka zarodkowego, mianowicie – mezodermy, a dokładnie – z mezodermy nowej, która sterowana jest w mózgu przez tzw. łożysko nowego mózgu.

W łożysku sterowane są nie tylko kości, ale wszystkie organy zapewniające ciału ochronę, wsparcie i stabilność, a więc  mięśnie, ścięgna, chrząstki, tkanka łączna.

Przypomnijmy, że komórki przynależne do nowej mezodermy i ektodermy w fazie aktywnej konfliktu charakteryzują się zanikiem komórek (następuje ich redukcja), a w fazie zdrowienia – uzupełnianiem komórek.

Właśnie tak sytuacja wygląda w przypadku kości.

Kości reagują na konflikt związany z utratą własnej wartości. Taka utrata własnej wartości to oczywiście subiektywne odczucie, związane z tym, że czegoś nie potrafiliśmy, nie byliśmy w stanie zrobić, itp.

Przebieg SBS-u kości:

Faza aktywna: zanik komórek tkanki kostnej. W tej fazie nie ma żadnych objawów, bóli. Jeśli w tym momencie udamy się do lekarza diagnoza będzie następująca: osteoporoza, dziury w kościach. Kość w tym momencie przypomina ser szwajcarski.

Faza zdrowienia: po rozwiązaniu konfliktu następuje odbudowa tkanki kostnej (wypełnianie ubytków). Fazie tej towarzyszą bóle. Te bóle związane są z tym, że nowo powstające komórki tkanki kostnej powodują obrzęk, który dochodzi aż do okostnej. Z kolei okostna jest bardzo mocno unerwiona – stąd bóle. Stan ten określany jest przez medycynę akademicką rakiem kości zwanym osteosarkoma.

osteosarcoma     osteosarc rtg

Biologiczny sens SBS-u kości:

Biologiczny sens tego SBS-u leży w fazie zdrowienia, a w zasadzie już po jej zakończeniu. Kości należą do tzw. grupy luksusowej, zatem po zakończeniu fazy zdrowienia kość jest mocniejsza i silniejsza.

Intensywność konfliktu:

Jeśli wiemy, że w SBS-ie udział biorą kości, wiemy też, że intensywność i siła konfliktu są/były duże. “Małe” konflikty powodują zmiany w ścięgnach, tkance łącznej, mięśniach, chrząstkach. W duże i silne konflikty zaangażowane są właśnie kości.

Ważna jest również ręczność osoby, która zareaguje SBS-em kości albo po prawej, albo po lewej stronie ciała.

Poniżej prezentujemy tematy konfliktów przyporządkowane do poszczególnych części szkieletu (źródło: http://www.neue-mediz.in/index.phpoption=com_content&view=article&id=28&Itemid=39)

szkielet_tem.konfliktow

 –> ZOBACZ SBS KRĘGOSŁUPA I WADY POSTAWY

Zachęcamy do umieszczania własnych relacji i przykładów dot. SBS-ów kości na dole wpisu w formie komentarzy.

2 odpowiedzi na „SBS kości

  1. Pingback:Białaczka

  2. Pingback:Stawy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.