Powszechnie uznano, że antybiotyki leczą chorobę i pomagają w procesie powrotu do zdrowia.
Przyjrzyjmy się jak działają antybiotyki od strony 5 Praw Natury – jak wpływają na fazy SBS-u oraz jakie konsekwencje niesie ich stosowanie.
Antybiotyki działają sympatykotonicznie co w języku natury oznacza ich oddziaływanie na autonomiczny układ nerwowy w kierunku jego pobudzenia i dominacji układu współczulnego sympatycznego.
Zatem antybiotyki podane podczas fazy aktywnej, będą ją intensyfikować, zaś podczas fazy zdrowienia – albo ją spłycać, albo przerywać – jest to uzależnione od ilości podanego antybiotyku.
Antybiotyki wpływają na mikroorganizmy zasiedlające nasz organizm.
Działalność mikroorganizmów widoczna jest ZAWSZE podczas fazy zdrowienia – to wówczas mikroby aktywują się i podejmują właściwą pracę – albo rozkładają niepotrzebne resztki (guzy), albo zajmują się uzupełnianiem wcześniejszych ubytków.
W zależności od tego ile antybiotyku zażyjemy podczas fazy zdrowienia, to w odpowiedni sposób będą one oddziaływać na mikroby. Antybiotyk może spowodować ich tymczasowe uśpienie (osłabienie aktywności), albo całkowite wyeliminowanie.
Zaobserwujemy to jako mniejsze objawy lub całkowite ich wycofanie – nagłe cudowne „uzdorowienie dzięki antybiotykowi”. Jednak.. w tym wypadku antybiotyk nie spowodował żadnego uzdrowienia, po prostu przerwał fazę zdrowienia.
Wycofanie się objawów nie jest tożsame z tym, że zakończyliśmy fazę zdrowienia, gdyż zazwyczaj po wybranym całym antybiotyku, objawy wycofują się na jakiś czas. Organizm w tym czasie gromadzi siły do wznowienia procesów naprawczych – na poziomie komórkowym, ale również odbudowuje swój mikrobiom.
Co to znaczy? W praktyce oznacza to, że organizm „poszukuje” mikrobów, które będą mogły wznowić odbudowę tkanek lub usuwać niepotrzebne resztki. A kiedy już jest gotowy – objawy powracają, ale nie jako powikłania, komplikacje czy nowy proces ozdrowieńczy, ale próba dokończenia procesu, który został przerwany.
To dlatego przy zapaleniach ucha środkowego, zatok, katarze i innych, objawy mogą stać się chroniczne – nie ze względu na szyny – tylko ze względu na przerywanie fazy zdrowienia antybiotykami.
Są przypadki kiedy działalność mikrobów staje się uciążliwa, ich ilość i procesy ozdrowieńcze toczące się w ciele są przytłaczające.
Fazy zdrowienia przeważają nad normalnymi procesami zachodzącymi w organizmie, powodując niewydolność narządów. Taki stan diagnozowany jest jako wstrząs septyczny – sepsa i może on zagrażać życiu pacjenta.
Podanie antybiotyku, który ograniczy działalność mikrobów ma wówczas sens i jest podyktowane ratowaniem życia pacjenta.
Wybrane cytaty dr Ryke Geerda Hamera dotyczące leków:
„Dobry lekarz zastosuje również lekarstwa, czy zabiegi chirurgiczne, ale z zastrzeżeniem, że w razie potrzeby zastosowałby je również do siebie samego.”
„Wiemy, że większość przypadków chorobowych nie potrzebuje żadnego wspomagającego leczenia lekarstwami, ponieważ przy krótkim przebiegu konfliktu (mała masa konfliktowa) z reguły nie występują żadne komplikacje. Pozostają tylko te przypadki, które w naturze zakończyły by się zgonem i które z powodu etyki lekarskiej musimy sobie szczególnie wziąć do serca.”
Opracowanie: Monika Stawicka
Niniejszy materiał oraz grafika objęte są prawami autorskimi.
Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie oraz wykorzystywanie w materiałach szkoleniowych i prezentacjach.