4 Prawo Natury – Ontogenetycznie uwarunkowany system mikrobów
Równolegle z rozwojem istot żywych, rozwijały się również mikroorganizmy.
Obecne pojmowanie mikrobów i sposób odnoszenia się do nich jako patogennych, czy powodujących choroby, stoi w sprzeczności z rolą, jaką pełnią one w Naturze.
„Mikroby żyją w symbiozie z naszym organizmem. Nie powodują chorób, ale spełniają istotną rolę w naturalnym procesie zdrowienia”
dr R. G. Hamer
Najstarsze mikroorganizmy to grzyby (pracują na najstarszym listku zarodkowym – endodermie), nieco młodsze są bakterie (pracujące na – mezodermie), a najmłodsze są tzw. wirusy – białka własne organizmu – pracują na najmłodszym listku zarodkowym – ektodermie.
Obecność mikrobów na konkretnych tkankach nie jest przypadkowa, ich praca oraz „obróbka” konkretnych tkanek tworzą kolejną uporządkowaną przez dr Hamera systematykę.
Warto zapamiętać:
- Praca mikrobów zaczyna się zawsze w momencie rozwiązania konfliktu i rozpoczęcia fazy zdrowienia. Nigdy nie pracują one przed tą fazą i nigdy po jej zakończeniu! W fazie aktywności konfliktu mikroby są obecne w organizmie, jednak nieaktywne – uśpione.
- Praca mikrobów polega na rozkładaniu niepotrzebnych biologicznie guzów (to dlatego „rak czasem znika”) lub uzupełnianiu ubytków (odbudowa tkanki).
- Mikroby w swej pracy preferują wilgotne środowisko (obrzęki, wysięki) oraz podwyższoną temperaturę. Organizm dla nich stwarza optymalne warunki, aby mogły wykonywać swoją pracę najbardziej efektywnie.
- Sterylizacja ciała i wyjaławianie otoczenia jest biologicznym nieporozumieniem. W ten sposób pozbywamy się naszych naturalnych sprzymierzeńców, którzy pomagają nam podczas fazy zdrowienia. Takie działania prowadzą do nierównowagi biologicznej i są podłożem do zasiedlania naszego organizmu przez „niekompatybilne” mikroorganizmy.
Przeczytaj więcej o mikrobach >> tutaj.
Niniejszy materiał objęty jest prawami autorskimi.
Nie wyrażam zgody na jego kopiowanie oraz wykorzystywanie w materiałach szkoleniowych i prezentacjach.