Relacja – hemoroidy u mężczyzny (dr Alvin de Leon)

Data: Lipiec 2013

Pacjent: 54 letni, leworęczny mężczyzna

Subiektywne spostrzeżenia pacjenta: hemoroidy przez ostatnie 2 tygodnie. Pacjent poinformował mnie, że cierpi z powodu hemoroidów od 2 tygodni, tymczasową ulgę przynoszą różne remedia oraz kremy. Przyznał, że zażywał kąpiele w soli emskiej, jednak nie przynosiły one poprawy. Podczas zabiegu chiropraktycznego, pacjent zapytał o interpretację jego stanu pod kątem GNM.

Obserwacja: Pacjent był leczony z powodu podwichnięcia i ograniczeń ruchomości kręgosłupa.

Dotknięte organy: błona śluzowa odbytu, listek zarodkowy – ektoderma, ośrodek sterowania w mózgu – kora mózgowa, strona lewa

Wyjaśnienie z punktu widzenia GNM: Hemoroidy związane są z konfliktem złości o rewir (w przypadku leworęcznego mężczyzny) – może to być cokolwiek co dotyczy rewiru. Biologiczny Program obejmuje zanik błony śluzowej odbytu podczas fazy aktywnej oraz uzupełnianie ubytków błony w fazie zdrowienia. Pacjent jest obecnie w tzw. zdrowieniu w zawieszeniu, które prowadzi do hermoroidów, obrzęku oraz bólu.

Należy odnaleźć oryginalny DHS i zdać sobie sprawę z jego wpływu na hemoroidy tak, aby Biologiczny Program (SBS) został ukończony.

Wytłumaczenie GNM: Pacjent zdał sobie sprawę, że jego konflikt związany jest z sytuacją zawodową – zmianą pracy i egzaminem na nowe stanowisko w nowej firmie. Pacjent przyznał, że już dwukrotnie nie zdał egzaminu, w konsekwencji czego zdał sobie sprawę jak ciężko w tym momencie życia (chodzi o wiek) jest mu uczyć się i zdać egzamin (jego DHS).

Jednak, pomimo frustracji, pacjent zdecydował, że będzie kontynuował studia i mocno się postara aby ponownie zdać egzamin. Twierdzi, że chciał dać przykład swoim dzieciom, że nie należy się nigdy poddawać – niezależnie od tego jak ciężko jest w życiu. Przyznał też, że jego dzieci miały wątpliwości, czemu poddaje się takiemu stresowi związanemu ze studiami w jego wieku, że przecież tak naprawdę nie musi tego robić.

Pacjent dwa tygodnie temu w końcu zdał egzamin. Teraz przypomniał sobie, że dostał hemoroidów dokładnie w tym dniu, kiedy otrzymał informację o zdaniu egzaminu. Jak tylko zdał egzamin, skontaktował się z firmą, która planowała go zatrudnić. Jednak podczas rozmowy telefonicznej zorientował się, że umowa, którą jemu proponowali nie jest tak lukratywna jak początkowo myślał. Pacjent planuje odrzucić tą ofertę pracy i zostać w obecnej pracy. Jednak jeszcze nie poinformował o swojej decyzji nowej firmy – co wyjaśnia czemu jest w fazie tzw. zdrowienia w zawieszeniu.

Rezultaty: pacjent zrozumiał powyższe powiązania oraz fakt, że jest w fazie zdrowienia. Zachęciłem go do skupienia się na emocjach, oraz do tego, aby zdał sobie sprawę, że prawdopodobnie ukończy ten Biologiczny Program jak tylko podejmie ostateczną decyzję dotyczącą pracy.

Tydzień później, podczas rozmowy telefonicznej z pacjentem, dowiedziałem się, że objawy minęły dwa dni po tym jak pacjent podjął decyzję o pozostaniu w starej firmie. 

Relacja jest tłumaczeniem ze strony: http://learninggnm.com/documents/DrAlvin%20Case%2037-e.pdf

Tagi .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.