Relacja – grypa żołądkowa w szkole (dr Alvin de Leon)

Data: Listopad 2010
Pacjent: 11 letnia praworęczna dziewczynka
Subiektywne spostrzeżenia pacjentki: pacjentka nie miała żadnych objawów podczas wizyty, jednak zależało jej na wyjaśnieniu jej stanu z punktu widzenia GNM – chodziło o epidemię grypy żołądkowej, która pojawiła się w jej szkole po imprezie Halloween.
Dziewczynka poinformowała, że cierpiała na biegunkę, wymioty oraz miała gorączkę – było to dwa tygodnie temu. Kilkoro dzieci z jej szkoły miało podobne objawy, które rozpoczęły się dzień po imprezie Halloween. Nauczyciele poinformowali dzieci, że mogło dojść do epidemii grypy żołądkowej, która mogła zacząć się rozprzestrzeniać podczas imprezy.
Jednak nasza pacjentka nie była na imprezie Halloween.
Organy, na których występują objawy:
– mała krzywizna żołądka (błona śluzowa), listek zarodkowy – ektoderma, sterowanie – kora mózgowa
– jelito cienkie, listek zarodkowy – endoderma, sterowanie – pień mózgu
Wyjaśnienie z punktu widzenia GNM:
– błona śluzowa żołądka – konflikt „złość o rewir” – podczas aktywności konfliktu dochodzi do owrzodzenia błony śluzowej żołądka, towarzyszy temu ból; podczas fazy zdrowienia żołądek jest podrażniony, następują wymioty.
– Jelito cienkie – konflikt „nie móc strawić kęsa”, „złość nie do strawienia” – podczas aktywności konfliktu w jelicie tworzą się guzy (nie występują bóle), w fazie zdrowienia dochodzi do redukcji dodatkowych komórek, czemu towarzyszy biegunka.
Opis sytuacji: wytłumaczyłem pacjentce zależność, że oba konflikty – „złość o rewir” oraz „nie móc strawić kęsa” są związane z terytorium jej szkoły i wdrożeniem nowych zasad, których – jak ona twierdzi – „nikt nie lubi i są wredne, jest ich zbyt dużo”. Dziewczynka twierdzi, że nowe zasady zostały wprowadzone w związku z tańcami z okazji Halloween (jej DHS); uczniowie z 7 i 8 klasy mogli wziąć w nich udział. W przeszłości tańce były dla wszystkich uczniów szkoły. Ci uczniowie, którzy w tym roku brali udział w imprezie musieli zapłacić 2$ za wstęp – do tej pory wejście było za darmo. Było też wiele ograniczeń i wytycznych jeśli chodzi o ubiór. Oczywiste jest, że ci uczniowie, którym nie spodobały się te nowe zasady w związku z tańcami z okazji Halloween byli w fazie aktywnej do dnia imprezy. Zaraz po imprezie oni WSZYSCY weszli w fazę zdrowienia i dlatego pojawiły się u nich objawy („epidemia grypy”) w weekend zaraz po piątkowej imprezie. Ważne było, żeby pacjentka zrozumiała, że konflikt doprowadził ją do tych konkretnych objawów i żeby unikała szyn związanych z tą sprawą.

Tłumaczenie ze strony: http://learninggnm.com/documents/DrAlvin%20Case%2024-e.pdf

Tagi .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.