Spis chorób

A
astma
atopowe zapalenie skóry
atrofia mięśnia
autyzm

B
białaczka
bielactwo
bóle chroniczne

C
choroby infekcyjne
choroby psychiczne
chromanie przestankowe
cysta jajnika
cysta nerki
czerniak

D
DCIS – rak śródprzewodowy
dieta i jej znaczenie

E
egzema

G
gruczolak piersi
gruczoł krokowy
gruczoły łojowe
gruczoły potowe
grzybica paznokcia
grzybica stóp
guz cewki zbiorczej nerki

K
katar
kamica nerkowa
kłębuszkowe zapalenie nerek
kolka nerkowa
kręgosłup – wady postawy

Ł
łuszczyca
łysienie

N
nadwaga
nerka
neurodermitis

O
obrzęki
osteoporoza
osteosarcoma

P
Parkinsona choroba
potliwość stóp
potworniak
prostata
pryszcze
przeziębienie

R
rak gruczołów mlecznych
rak jajnika
rak kości
rak sutka
rak wewnątrz przewodowy piersi

Różyczka

S
skolioza
stopa końsko – szpotawa, stopa płaska

T
tętniak
torbiele jajnika
trądzik

U
ucho – pryszcze w uchu

Z
zakrzepica

zanik jajnika
zanik mięśni
zapalenie dróg moczowych
zapalenie żył

Ż
żylaki

42 odpowiedzi na „Spis chorób

 1. Ewa mówi:

  Czy moglabym dostac jakies informacje na temat neuropatii? Zdiagnozowano tę chorobe u meza. Medycyna uznaje, ze powodem moze byc chemioterapia, zatrucie toksyczne, cukrzyca, alkoholizm… ale zaden z tych powodow nie dotyczy meza. Wiemy o przyczynach chorob i czytamy rozne pozycje, ktore traktuja o nowym podejsciu do chorob ale nie potrafimy odniesc sie do tej choroby i nie mamy pojecia z czym to lączyć. Bardzo prosze, iesli to mozliwe o jakies porady. Dziekuje!

 2. Joanna mówi:

  Wedlug dr. Hammera cukrzyca powstaje w konflikcie strachu i wstretu przed czyms lub kims, ale jak to sie ma do cukrzycy ciazowej, czy konflikt dotyczy ciazy jako dziecka czy sytuacji z nia zwiazanej? Dziekuje za wszelkie informacje. Pozdrawiam

 3. Agnieszka mówi:

  Witam,
  czy wiadomo skąd może brać się haluks? (raczej jego skrzywienie, bo wiadomo że nazwa „haluks” to duży palec. Dokładnie na lewej stopie, prawdopoodobnie jestem praworęczna (naturalnie robię wszystko prawą i nią piszę, ale kiedy klaszczę to mam lewą u góry). Będę wdzięczna za odpowiedź.

 4. Iwona mówi:

  Haluksy to efekt zdrowienia kości po przeżyciu konfliktu nie mieć stabilnej podstawy, nie móc balansować, tańczyć, biegać (np. przez zbyt wysokie obcasy).
  http://5prawnatury.pl/wybrane-programy-natury/sbs-kosci/

 5. Arleta mówi:

  Jaka jest przyczyna zapalenia tarczycy, konkretnie Hashimoto? Schorzenie to daje bardzo dużo objawów, min. lęki, kołatania serca itp. Nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Bardzo proszę o odpowiedź.

 6. 5 Praw Natury mówi:

  Hashimoto to tzw. zdrowienie w zawieszeniu – program nie może się zakończyć z powodu krótkich nawrotów aktywności konfliktu: „nie móc złapać kęsa, ponieważ jest się za wolnym” lub „nie móc się czegoś pozbyć ponieważ jest się za wolnym”.

 7. ola mówi:

  Bardzo proszę o informacje dot stwardnienia rozsianego. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

 8. gapcio mówi:

  Szukam tropu do wyjasnienia przerostu migdala podniebiennego u dziecka oraz „uciekajacego” oczka. Czy mogo liczyc na jakies wskazowki?

 9. 5 Praw Natury mówi:

  To zależy który migdał – prawy czy lewy. W którą stronę „ucieka” oko – na zewnątrz czy do wewnątrz.

 10. Becia mówi:

  22 lata temu, u mojej mamy pojawił się czerniak pod lewym kolanem. Został on operacyjnie usunięty, jednak po ok. 5 latach znów zaczęły pojawiać się guzki pod skórą, które były usuwane, później mama uskarżała się na silne bóle. Pewnego razu, zimą poślizgnęła się i zrobiono jej prześwietlenie. Okazało się, że ma „raka” kości. Najpierw była endoproteza, a później amputacja nogi. Żyje do dziś. Zastanawiam się w kontekście germańskiej, co mogło być przyczyną choroby. Lewa strona, to strona matki/dziecka… proszę o podpowiedź.

 11. Ulka mówi:

  Witam,gdzie szukać przyczyn zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa (zzsk)?pozdrawiam

 12. Elfa mówi:

  Witam 🙂
  Mam dwa krótkie pytanka:
  Pyt.1Co według 5 praw natury może powodować palpitacje serca? Czy powtarzające się co jakiś czas palpitacje są fazą zdrowienia?
  Pyt.2 Jakie są przyczyny przewlekłych bólów szczęki i uszu o charakterze zapaleniowym z lewej albo prawej strony? Czy może to być zatrzymana przez daną osobę złość na kobietę ( lewa strona ) lub na mężczyznę ( prawa strona )?

 13. 5 Praw Natury mówi:

  Ad1. Wszystkie objawy związane z sercem są ujęte w tabeli, proszę sprawdzić tutaj – http://5prawnatury.pl/zawal-serca-wyklad-c-markolin/
  Ad2. Bóle ucha środkowego są fazą zdrowienia po przeżyciu konfliktów związanych z „kęsem słuchowym”: czegoś się nie chciało słyszeć, jakiegoś „kęsa” informacji chcieliśmy się pozbyć – lewe ucho, lub coś się chciało usłyszeć, a się nie usłyszało – prawe ucho. TU jest to dobrze wyjaśnione.

 14. gypsy mówi:

  witam, jak wytlumaczyc niedoczynnosc tarczycy? nie znalazlam tego organu w spisie chorób…

 15. Beata mówi:

  Dzień dobry, proszę o pomoc. Jaki jest SBS dla choroby wściekłych krów (BSE) wg 5 praw natury?

 16. 5 Praw Natury mówi:

  BSE nie jest spowodowane żadnym konfliktem.
  Dwoje angielskich farmerów, Mark Purdey i Joanna Wheatley, a także toksykolog dr Janie Axelrod twierdzą, że degeneracyjną chorobę mózgu u bydła powodują pestycydy. Szczególnie groźne są preparaty fosforo-organiczne, wśród nich fthalimid, substancja chemiczna z tej samej rodziny co thalidomid, mutagenny lek, który – podawany kobietom w ciąży – spowodował okaleczenie wielu płodów. W Anglii pestycydy, czyli środki owadobójcze, wciera się w grzbiet zwierząt, aby zabić gryzące je gzy i zniszczyć ich larwy.

  Według Purdeya i Axelrod, nowe wypadki choroby Creutzfeldta-Jakoba u młodych ludzi mogą być takie wynikiem zetknięcia się ich z trującymi pestycydami. Środki te są tak bardzo toksyczne, że wiele krajów nie zezwala na stosowanie tych substancji w celach weterynaryjnych. W Rosji, która – według obiegowej opinii – nie troszczy się szczególnie o zdrowie swych obywateli, zabroniono kobietom jakiejkolwiek styczności z fosmetem, pestycydem używanym w Wielkiej Brytanii do niszczenia gzów.

  Nowa hipoteza o pochodzeniu choroby „szalonych krów” ma być rozpatrywana -jak podaje tygodnik „Euro-pean” – w najbliższych dniach w Londynie podczas toczącego się dochodzenia sądowego. Jego celem jest ocena skuteczności działań podjętych przeciwko epidemii gąbczastej encefalopatii u bydła, zwanej też BSE. Sir Nicńolas Phillips, sędzia sądu apelacyjnego, spędził już wiele dni na farmie Purdeya w Somerset, studiując wyniki zainicjowanych kilkanaście lat temu przez farmera badań.

  Hipoteza Purdeya zaprzecza uznawanej oficjalnie teorii, według której jest to choroba zakaźna. Zabito i spalono setki tysięcy krów, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się czynnika zakaźnego. Prof. Stanley Prusiner, neurolog z San Francisco, otrzymał w ubiegłym roku Nagrodę Nobla za odkrycie, że chorobę przenoszą białka zwane prionami. Nikt wcześniej nie przypuszczał, że białko może powodować zakażenie. Nie ma przecież możliwości reprodukowania się. Prof. Prusiner argumentował jednak, że zdegenerowane białko (prion) zmienia prawidłową strukturę białka komórek nerwowych, na skutek czego zdrowy mózg zamienia się w gąbczastą masę niezdolną do funkcjonowania. Źródłem prionów mają być owce, które od dawna chorują w Anglii na scrapie – owczą trzęsawkę. Sproszkowane resztki owcze dodawano do paszy krów, by zwiększyć ich mleczność. Zjedzone przez krowy priony niszczyły także ich system nerwowy. Według tej teorii, wołowina spożywana przez ludzi mogła wywołać śmiertelną chorobę Creutzfeldta-Jakoba.

  Purdey podkreśla, że przebieg epidemii nie potwierdza tej hipotezy. Już bowiem w 1988 r. wprowadzono zakaz dodawania przerobionych resztek owczych do paszy krów; mimo to epidemia nie wygasła. Jej nasilenie jest natomiast proporcjonalne do ilości toksycznych pestycydów, którymi zwalczano gzy. Fosmet, wyjątkowo silny środek owadobójczy, wprowadzono do sprzedaży w 1985 r. W hrabstwach, gdzie stosowano go szczególnie intensywnie, najwięcej krów zachorowało na BSE. Natomiast stopniowe wycofywanie go z użytku spowodowało, jak zapewnia Purdey, spadek liczby zachorowań.
  http://www.proekologia.pl/e107_plugins/content/content.php?content.3759

 17. monika mówi:

  Proszę o informację co powoduje chorobę sjogrena,obturacyjna chorobę pluć, a co nowotwór prostaty

 18. Weronika mówi:

  Witam, chciałabym dowiedzieć się czego konfliktem jest przewlekłe zapalenie lewej zatoki pojawiające się razem z opuchnięciem migdałów.
  Dziękuję

 19. Paula mówi:

  Witam czy jest możliwość wyjaśnienia przyczyn kandydozy ogolnoustrojowej? Pozdrawiam

 20. 5 Praw Natury mówi:

  Pani Paulo, w świetle Germańskiej nie istnieje coś takiego jak kandydoza ogólnoustrojowa. Grzyby pracują na tkankach sterowanych przez mózg stary (proszę zerknąć na 4 prawo natury) i nie mogą panoszyć się na wszystkich tkankach, bo to było by nielogiczne. Grzyby rozkładają niepotrzebne komórki – guzy. W tkankach sterowanych przez mózg nowy gdzie w aktywności następuje ubytek tkanek, mikroby z kolei odbudowują te ubytki i pełnią rolę murarzy.
  Medycyna konwencjonalna w ogóle nie widzi tych zależności, nie dzielą tkanek na listki zarodkowe. Tylko kiedy uporządkujemy wiedzę zgodnie z systematyką opracowaną przez dr Hamera to będziemy mogli logicznie to sobie poukladać 🙂

 21. Trish mówi:

  Chciałam zapytać jak pracować z problemem świeżo rozpoznanego wrzodziejącego zapalenia jelita przy takich objawach jak bardzo częste biegunki w dzień w nocy z silnym parciem, żywą krwią. Jeżeli brat „rozwiązał konflikt” pierwotny i wszystko wróciło do normy to czym może być szyna, która teraz powoduje nawrót dolegliwości? Jak podejść do tego problemu z pomocą GNM? Bardzo proszę o wskazówkę.

 22. Ulka mówi:

  Trish,jeżeli jest szyna to oznacza że konflikt nie został ostatecznie rozwiązany lub inna opcja-istnieje drugi konflikt.

 23. Elżbieta mówi:

  Miałam raka płuc, myślę, że to już przeszłość. Natomiast od roku mam uporczywy, wyniszczający kaszel. Jestem zmęczona.
  Zaczęłam stosować zapper (metoda dr.Huldy Clark) do wybijania wszelkich mikrobów, przez jakiś czas było mi lżej, natomiast kaszel z dużą ilością flegmy powrócił.
  Proszę jakoś mną pokierować, bo przeżyłam raka a zdrowienie mnie wykończy.
  Elżbieta

 24. Kaska mówi:

  Szanowni państwo mam pytanie co może być przyczyną padaczki u trzy letniego chłopca? I opóźnienie mowy. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedz.

 25. Iwona mówi:

  Padaczka to kryzys epileptyczny w programie motoryki mięśni – http://5prawnatury.pl/wybrane-programy-natury/sbs-miesni/

 26. Karola mówi:

  Witajcie, gdzie znajdę info o tarczycy? Guzki tarczycy?

 27. 5 Praw Natury mówi:

  Guzki tarczycy formują się po rozwiązaniu konfliktu – czyli w fazie zdrowienia – przewodów wyprowadzających tarczycy. Konflikt w temacie: „Czuć się bezsilnym”, „być bezradnym”, „mieć związane ręce”, „trzeba by koniecznie coś przedsięwziąć, a nikt nic nie robi”

 28. Kaja mówi:

  Dzień dobry, od roku mam problem z zatokami i gardłem, mam też powiększone węzły chłonne pod żuchwą. Nie mogę znaleźć problemu , który te dolegliwości wywołał… Pamiętam jedynie, że rok temu mniej wiecej w czasie, w którym zaczeły się dolegliwości pisałam pracę licencjacką, co przysparzało mi trochę nerwów… Chociaż ogólnie jestem osobą bardzo nerwową….

 29. gryff mówi:

  Witam, padło już pytanie o przyczynę Niedoczynności Tarczycy, ale nie znalazłam odpowiedzi, zatem ponawiam pytanie.
  Pozdrawiam.

 30. Brynhildr mówi:

  Witam! Ja również mam problemy z zatokami – polip w lewej zatoce szczękowej. Objawiło się to ponad rok temu różową wydzieliną spływającą po gardle, na początku była to bardzo, bardzo mała ilość ale obecnie bardzo duża, tak, że potrafię nawet wstawać w nocy aby oczyścić gardło. Oczywiście laryngolodzy wysyłają mnie na operację, czego chcę uniknąć. Zapewne nie bez znaczenia jest fakt, że problem ten pojawił się zaraz po zakończeniu „leczenia raka piersi” – chemioterapii, mastektomii i radioterapii, z których konsekwencjami borykam się do dziś. Proszę o wskazówkę, gdzie powinnam szukać mojego problemu. Dziękuję i pozdrawiam!

 31. Kamila23 mówi:

  Witam. Mam pytanie dotyczące choroby lokomocyjnej występującej od dzieciństwa. Objawy to nudności, bóle głowy, dezorientacja podczas podróży samochodem. Nie występuje przy prowadzeniu samochodu. Proszę informacje gdzie może być konflikt i jak się do tej trudności zabrać. Pozdrawiam

 32. Aneta mówi:

  a co pan powie o glejaku wielopostaciowym IV stopnia na pograniczu trzech płatów -czołowy,ciemieniowy,skroniowy?na dzień dzisiejszy jest to nie do wyleczenia

 33. 5 Praw Natury mówi:

  Glejak to ognisko Hamera w fazie zdrowienia B (pcl B)> wykres

 34. Aneta mówi:

  jeśli to faza zdrowienia to dlaczego ludzie na to umierają, i nie można tego wyleczyć?

 35. Iwona mówi:

  Bo tego się nie leczy (chemią i radioterapią) – to samo zdrowieje. Niektórzy nazywają to cudem > http://www.se.pl/wiadomosci/swiat/pocalunek-papieza-franciszka-uzdrowil-gianne-z-raka_734155.html
  „Roczna dziewczynka z USA, u której lekarze stwierdzili nieoperacyjny guz mózgu, uzdrowiona! Papież Franciszek (79 l.) dokonał cudu uzdrowienia! Są o tym przekonani Joey i Kristen Masciantonio z Filadelfii, rodzice małej Gianny (1 rok). Kiedy dziewczynka miała zaledwie parę tygodni, lekarze zdiagnozowali u niej nieoperacyjny guz mózgu. Wydawało się, że nie ma żadnych szans na ratunek. Ale głęboko wierzący Joey i Kristen nie stracili nadziei. Kiedy we wrześniu tego roku okazało się, że papież Franciszek podczas pielgrzymki do USA odwiedzi także Filadelfię, postanowili za wszelką cenę spotkać się z nim osobiście. Przedostali się w tłumie do samego papieża, a on pocałował główkę Gianny.
  Podczas kolejnego badania lekarze nie kryli zdumienia. Guz wyraźnie się zmniejszył! Na prześwietleniu wykonanym w listopadzie guz jest już ledwo widoczny. – Wierzymy, że to papieski pocałunek uzdrowił naszą córeczkę – nie mają wątpliwości Joey i Kristen.”

 36. Aneta mówi:

  niestety nie mamy możliwości spotkać się z papieżem, więc jak go wyleczyć???

 37. Iwona mówi:

  Tego się nie leczy! Tak wygląda ognisko Hamera w fazie zdrowienia B, potem się stopniowo zmniejsza i SAMO ZNIKA! I nie jest to w żaden sposób związane z pocałunkiem papieskim – ludzie traktują to w kategoriach cudu, a jest to normalny proces biologiczny.

 38. Aneta mówi:

  ok,jednak nadal nie rozumiem dlaczego ludzie umierają na glejaki?-przecież to jest nowotwór

 39. BS mówi:

  Moje dziecko ma powiększone węzły chłonne koło szyi.Najpierw był ból gardła i mięśni,temperatura 37.8.Dostała antybiotyk ,temperatura zeszła ,ból węzłów został i węzły dalej są powiększone.Co to może oznaczać?

 40. 5 Praw Natury mówi:

  Węzły chłonne powiększają się w fazie zdrowienia, ze względu na zwiększoną ilość „materiałów odpadowych” przy zwiększonym metabolizmie, ponieważ powiększone węzły mają większą wydajność. Dlatego reagują przy wielu chorobach – mogą wtedy powiększać się i być bolesne. Powiększone węzły chłonne, zaczynają wracać do normy w takim samym tempie, w jakim ustępuje stan zapalny. A teraz mają jeszcze do „przerobienia” bakterie zabite przez antybiotyk.

Dodaj komentarz