Spis chorób

A
astma
atopowe zapalenie skóry
atrofia mięśnia
autyzm

B
białaczka
bielactwo
bóle chroniczne

C
choroby infekcyjne
choroby psychiczne
chromanie przestankowe
cysta jajnika
cysta nerki
czerniak

D
DCIS – rak śródprzewodowy
dieta i jej znaczenie

E
egzema

G
gruczolak piersi
gruczoł krokowy
gruczoły łojowe
gruczoły potowe
grzybica paznokcia
grzybica stóp
guz cewki zbiorczej nerki

H
Hashimoto
hiperkalcemia

K
katar
kamica nerkowa
kłębuszkowe zapalenie nerek
kolka nerkowa
kręgosłup – wady postawy

Ł
łuszczyca
łysienie

N
nadczynność tarczycy
nadwaga
nerka
neurodermitis

O
obrzęki
osteoporoza
osteosarcoma

P
Parkinsona choroba
potliwość stóp
potworniak
prostata
pryszcze
przetoki okołoodbytnicze
przetoki szyjne
przeziębienie
przytarczyce

R
rak gruczołów mlecznych
rak jajnika
rak kości
rak sutka
rak wewnątrz przewodowy piersi
Różyczka

S
skolioza
stopa końsko – szpotawa, stopa płaska

T
tarczyca
tętniak
torbiele jajnika
torbiel przewodu tarczowo-językowego
torbiel środkowa szyi
trądzik

U
ucho – pryszcze w uchu

W
wole tarczycy

Z
zakrzepica

zanik jajnika
zanik mięśni
zapalenie dróg moczowych
zapalenie żył

Ż
żylaki

19 odpowiedzi na „Spis chorób

 1. Ewa mówi:

  Czy moglabym dostac jakies informacje na temat neuropatii? Zdiagnozowano tę chorobe u meza. Medycyna uznaje, ze powodem moze byc chemioterapia, zatrucie toksyczne, cukrzyca, alkoholizm… ale zaden z tych powodow nie dotyczy meza. Wiemy o przyczynach chorob i czytamy rozne pozycje, ktore traktuja o nowym podejsciu do chorob ale nie potrafimy odniesc sie do tej choroby i nie mamy pojecia z czym to lączyć. Bardzo prosze, iesli to mozliwe o jakies porady. Dziekuje!

 2. Agnieszka mówi:

  Witam,
  czy wiadomo skąd może brać się haluks? (raczej jego skrzywienie, bo wiadomo że nazwa „haluks” to duży palec. Dokładnie na lewej stopie, prawdopoodobnie jestem praworęczna (naturalnie robię wszystko prawą i nią piszę, ale kiedy klaszczę to mam lewą u góry). Będę wdzięczna za odpowiedź.

 3. Iwona mówi:

  Haluksy to efekt zdrowienia kości po przeżyciu konfliktu nie mieć stabilnej podstawy, nie móc balansować, tańczyć, biegać (np. przez zbyt wysokie obcasy).
  http://5prawnatury.pl/wybrane-programy-natury/sbs-kosci/

 4. Arleta mówi:

  Jaka jest przyczyna zapalenia tarczycy, konkretnie Hashimoto? Schorzenie to daje bardzo dużo objawów, min. lęki, kołatania serca itp. Nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Bardzo proszę o odpowiedź.

 5. 5 Praw Natury mówi:

  Hashimoto to tzw. zdrowienie w zawieszeniu – program nie może się zakończyć z powodu krótkich nawrotów aktywności konfliktu: „nie móc złapać kęsa, ponieważ jest się za wolnym” lub „nie móc się czegoś pozbyć ponieważ jest się za wolnym”.

 6. ola mówi:

  Bardzo proszę o informacje dot stwardnienia rozsianego. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

 7. gapcio mówi:

  Szukam tropu do wyjasnienia przerostu migdala podniebiennego u dziecka oraz „uciekajacego” oczka. Czy mogo liczyc na jakies wskazowki?

 8. 5 Praw Natury mówi:

  To zależy który migdał – prawy czy lewy. W którą stronę „ucieka” oko – na zewnątrz czy do wewnątrz.

 9. Becia mówi:

  22 lata temu, u mojej mamy pojawił się czerniak pod lewym kolanem. Został on operacyjnie usunięty, jednak po ok. 5 latach znów zaczęły pojawiać się guzki pod skórą, które były usuwane, później mama uskarżała się na silne bóle. Pewnego razu, zimą poślizgnęła się i zrobiono jej prześwietlenie. Okazało się, że ma „raka” kości. Najpierw była endoproteza, a później amputacja nogi. Żyje do dziś. Zastanawiam się w kontekście germańskiej, co mogło być przyczyną choroby. Lewa strona, to strona matki/dziecka… proszę o podpowiedź.

 10. Ulka mówi:

  Witam,gdzie szukać przyczyn zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa (zzsk)?pozdrawiam

 11. Elfa mówi:

  Witam 🙂
  Mam dwa krótkie pytanka:
  Pyt.1Co według 5 praw natury może powodować palpitacje serca? Czy powtarzające się co jakiś czas palpitacje są fazą zdrowienia?
  Pyt.2 Jakie są przyczyny przewlekłych bólów szczęki i uszu o charakterze zapaleniowym z lewej albo prawej strony? Czy może to być zatrzymana przez daną osobę złość na kobietę ( lewa strona ) lub na mężczyznę ( prawa strona )?

 12. 5 Praw Natury mówi:

  Ad1. Wszystkie objawy związane z sercem są ujęte w tabeli, proszę sprawdzić tutaj – http://5prawnatury.pl/zawal-serca-wyklad-c-markolin/
  Ad2. Bóle ucha środkowego są fazą zdrowienia po przeżyciu konfliktów związanych z „kęsem słuchowym”: czegoś się nie chciało słyszeć, jakiegoś „kęsa” informacji chcieliśmy się pozbyć – lewe ucho, lub coś się chciało usłyszeć, a się nie usłyszało – prawe ucho. TU jest to dobrze wyjaśnione.

 13. Beata mówi:

  Dzień dobry, proszę o pomoc. Jaki jest SBS dla choroby wściekłych krów (BSE) wg 5 praw natury?

 14. 5 Praw Natury mówi:

  BSE nie jest spowodowane żadnym konfliktem.
  Dwoje angielskich farmerów, Mark Purdey i Joanna Wheatley, a także toksykolog dr Janie Axelrod twierdzą, że degeneracyjną chorobę mózgu u bydła powodują pestycydy. Szczególnie groźne są preparaty fosforo-organiczne, wśród nich fthalimid, substancja chemiczna z tej samej rodziny co thalidomid, mutagenny lek, który – podawany kobietom w ciąży – spowodował okaleczenie wielu płodów. W Anglii pestycydy, czyli środki owadobójcze, wciera się w grzbiet zwierząt, aby zabić gryzące je gzy i zniszczyć ich larwy.

  Według Purdeya i Axelrod, nowe wypadki choroby Creutzfeldta-Jakoba u młodych ludzi mogą być takie wynikiem zetknięcia się ich z trującymi pestycydami. Środki te są tak bardzo toksyczne, że wiele krajów nie zezwala na stosowanie tych substancji w celach weterynaryjnych. W Rosji, która – według obiegowej opinii – nie troszczy się szczególnie o zdrowie swych obywateli, zabroniono kobietom jakiejkolwiek styczności z fosmetem, pestycydem używanym w Wielkiej Brytanii do niszczenia gzów.

  Nowa hipoteza o pochodzeniu choroby „szalonych krów” ma być rozpatrywana -jak podaje tygodnik „Euro-pean” – w najbliższych dniach w Londynie podczas toczącego się dochodzenia sądowego. Jego celem jest ocena skuteczności działań podjętych przeciwko epidemii gąbczastej encefalopatii u bydła, zwanej też BSE. Sir Nicńolas Phillips, sędzia sądu apelacyjnego, spędził już wiele dni na farmie Purdeya w Somerset, studiując wyniki zainicjowanych kilkanaście lat temu przez farmera badań.

  Hipoteza Purdeya zaprzecza uznawanej oficjalnie teorii, według której jest to choroba zakaźna. Zabito i spalono setki tysięcy krów, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się czynnika zakaźnego. Prof. Stanley Prusiner, neurolog z San Francisco, otrzymał w ubiegłym roku Nagrodę Nobla za odkrycie, że chorobę przenoszą białka zwane prionami. Nikt wcześniej nie przypuszczał, że białko może powodować zakażenie. Nie ma przecież możliwości reprodukowania się. Prof. Prusiner argumentował jednak, że zdegenerowane białko (prion) zmienia prawidłową strukturę białka komórek nerwowych, na skutek czego zdrowy mózg zamienia się w gąbczastą masę niezdolną do funkcjonowania. Źródłem prionów mają być owce, które od dawna chorują w Anglii na scrapie – owczą trzęsawkę. Sproszkowane resztki owcze dodawano do paszy krów, by zwiększyć ich mleczność. Zjedzone przez krowy priony niszczyły także ich system nerwowy. Według tej teorii, wołowina spożywana przez ludzi mogła wywołać śmiertelną chorobę Creutzfeldta-Jakoba.

  Purdey podkreśla, że przebieg epidemii nie potwierdza tej hipotezy. Już bowiem w 1988 r. wprowadzono zakaz dodawania przerobionych resztek owczych do paszy krów; mimo to epidemia nie wygasła. Jej nasilenie jest natomiast proporcjonalne do ilości toksycznych pestycydów, którymi zwalczano gzy. Fosmet, wyjątkowo silny środek owadobójczy, wprowadzono do sprzedaży w 1985 r. W hrabstwach, gdzie stosowano go szczególnie intensywnie, najwięcej krów zachorowało na BSE. Natomiast stopniowe wycofywanie go z użytku spowodowało, jak zapewnia Purdey, spadek liczby zachorowań.
  http://www.proekologia.pl/e107_plugins/content/content.php?content.3759

 15. Paula mówi:

  Witam czy jest możliwość wyjaśnienia przyczyn kandydozy ogolnoustrojowej? Pozdrawiam

 16. 5 Praw Natury mówi:

  Pani Paulo, w świetle Germańskiej nie istnieje coś takiego jak kandydoza ogólnoustrojowa. Grzyby pracują na tkankach sterowanych przez mózg stary (proszę zerknąć na 4 prawo natury) i nie mogą panoszyć się na wszystkich tkankach, bo to było by nielogiczne. Grzyby rozkładają niepotrzebne komórki – guzy. W tkankach sterowanych przez mózg nowy gdzie w aktywności następuje ubytek tkanek, mikroby z kolei odbudowują te ubytki i pełnią rolę murarzy.
  Medycyna konwencjonalna w ogóle nie widzi tych zależności, nie dzielą tkanek na listki zarodkowe. Tylko kiedy uporządkujemy wiedzę zgodnie z systematyką opracowaną przez dr Hamera to będziemy mogli logicznie to sobie poukladać 🙂

 17. Trish mówi:

  Chciałam zapytać jak pracować z problemem świeżo rozpoznanego wrzodziejącego zapalenia jelita przy takich objawach jak bardzo częste biegunki w dzień w nocy z silnym parciem, żywą krwią. Jeżeli brat „rozwiązał konflikt” pierwotny i wszystko wróciło do normy to czym może być szyna, która teraz powoduje nawrót dolegliwości? Jak podejść do tego problemu z pomocą GNM? Bardzo proszę o wskazówkę.

Dodaj komentarz